MotoNews.pl

Elektryczny Mercedes SLS AMG E-Cell

23 czerwca 2010

Kategoria | Premiery
Mercedes SLS AMG E-Cell 12

Do Internetu przedostały się pierwsze informacje dotyczące elektrycznej wersji Mercedesa SLS AMG o nazwie E-Cell oraz zdjęcia modelu. Mercedes SLS AMG E-Cell z pewnością będzie zwracać uwagę jasnożółtym kolorem nadwozia.

Podobnie, jak Audi eTron napędzają go cztery silniki elektryczne – po jednym na każde koło. Zasilają je baterie litowo-polimerowe 480 kW chłodzone dwoma osobnymi obwodami. Całkowita moc jednostek napędowy podawana przez producenta to 536 KM, a maksymalny moment obrotowy to 880 Nm. Miłośnikom szybkich (i głośnych) samochodów z pewnością jednak brakować będzie hałasu, jaki zwykle towarzyszy pracy silników benzynowych o porównywalnej mocy – jednostki elektryczne praktycznie nie wydają z siebie dźwięku.

Z informacji, jakie przedostały się do sieci wynika, że Mercedes SLS AMG E-Cell będzie potrzebować zaledwie 4 sekund by rozpędzić się od 0 do 100 km/h. Nie wiadomo jednak jeszcze, jaka będzie jego prędkość maksymalna.

Elektrycznego Mercedesa wyposażono także w wieloczłonowe zawieszenie i przekładnię redukcyjną.

By zwiększyć siłę docisku do podłoża przemodelowano tylny dyfuzor i wprowadzono rozszerzalny splitter z przodu.

Zmiany we wnętrzu elektrycznego Mercedesa SLS AMG E-Cell to głównie wprowadzenie do kabiny 10-calowego ekranu dotykowego, na którym wyświetlane są informacje dla kierowcy.

Zdjęcia: Mercedes-Benz, Film: YouTube