MotoNews.pl

Mercedes-Benz – polskie premiery na Międzynarodowych Targach Samochodowych w Poznaniu

26 marca 2013

E-Klasse, E 300 BlueTec HYBRID, Limousine Elegance, (W 212), E 3

Już 4 kwietnia w Poznaniu rusza największa impreza motoryzacyjna w Polsce – Poznań Motor Show. Targi samochodowe w Poznaniu to świetna okazja by przedstawić szerokiej publiczności swoją ofertę. Tak też uczyni Mercedes-Benz. Po raz pierwszy polska publiczność będzie mogła zobaczyć na żywo najnowsze i jednocześnie najbardziej intrygujące dziecko marki – model CLA. Kolejna premiera to nowa klasa E, całkowicie zmodernizowana, która po raz pierwszy w Polsce zaprezentuje swoją nową twarz pozbawioną charakterystycznych „okularów”. Wisienką na torcie będzie model SLS Electric Drive, który nie tylko kusi wyglądem i osiągami, lecz także wskazuje drogę rozwoju marki Mercedes-Benz.

Mercedes-Benz CLA – niepokorny
Auto to ma dać początek zupełnie nowej klasie samochodów. Jego aerodynamika i awangardowy design czerpią z prototypu Concept Style Coupe, a linia coupé z drzwiami bez ram okiennych nawiązuje do koncepcji modelu CLS.

Standardowe wyposażenie CLA obejmuje radarowy system COLLISION PREVENTION ASSIST, ostrzegający o przeszkodach przy prędkości od 7 km/h i inicjujący precyzyjne hamowanie, gdy tylko kierowca wciśnie pedał hamulca. Opcjonalnie nowy model dostępny jest z napędem na obie osie 4MATIC.

Nowy Mercedes-Benz klasa E – całkowicie zmodernizowany
Nowa klasa E to kolejna, niezwykle ważna premiera marki Mercedes-Benz.W limuzynie i kombi po raz pierwszy znajdzie zastosowanie nie mniej niż 11 nowych lub zoptymalizowanych systemów wspomagania wprost z najnowszej generacji klasy S. Łączą one szereg funkcji z zakresu komfortu i bezpieczeństwa, przez Mercedes-Benz określanych jako “intelligent drive”.

SLS AMG Coupe Electric Drive – najszybszy elektryczny samochód świata
SLS AMG Coupé Electric Drive – bezemisyjny samochód supersportowy korzystający z zaawansowanej technologii wprost z Formuły 1. To najbardziej ekskluzywna i dynamiczna propozycja wśród aut elektrycznych. Najmocniejszy model AMG zasilają cztery silniki elektryczne o łącznej mocy 552 kW (750 KM) i maksymalnym momencie obrotowym 1000 Nm. Efekt? SLS AMG Coupé Electric Drive jest najszybszym produkowanym seryjnie samochodem elektrycznym na świecie – od 0 do 100 km/h przyspiesza w 3,9 s.