MotoNews.pl

Porsche Cayenne Diesel według LUMMA Design

03 sierpnia 2010

Kategoria | LUMMA Design  Tuning
Marka, model | ,
LUMMA Porsche Cayenne Diesel 8

LUMMA Design dowodzi, że styl i funkcjonalność nie muszą się wykluczać. Niemiecki tuner przygotował ofertę akcesoriów do Porsche Cayenne, które nie tylko czynią tego SUVa ładniejszym, lecz także przydatniejszym w codziennym użytkowaniu.

Tzw. D-Box przygotowany dla Cayenne Diesla to rozwiązanie typu plug-and-play zwiększające moc silnika z 240 do 276 KM (203 kW) i maksymalny moment obrotowy z 550 do 630 Nm. Dzięki poprawieniu parametrów tego ostatniego zmniejszyło się także zapotrzebowanie na paliwo, ponieważ lepszą wydajność osiągnąć można właśnie przy niskich obrotach silnika.

LUMMA Design pomyślało także o estetycznej stronie przedziału silnika i przygotowało pakiet wizualnie uatrakcyjniający jednostkę napędową, na który składa się czerwona pokrywa z logo odlanym w metalu.

Podwójne końcówki rur wydechowych wykonane z polerowanej i chromowanej stali nierdzewnej nadają Cayenne Diesel indywidualnego wyglądu, podczas gdy same rury wydechowe o przekroju 90 mm stanowią sportowe wykończenie.

Przy wejściu do kabiny witają nas progi z matowego aluminium ozdobione logo LUMMA. Ten sam ozdobnik znajdziemy na wykładzinie i listwie ochronnej w bagażniku zapobiegającej zadrapaniom oraz na dywanikach pod stopami kierowcy i pasażerów.

Zdjęcia: LUMMA Design