MotoNews.pl

Aston Martin Vanatge GT4 debiutuje na torze z szefem stylistów za kierownicą

11 sierpnia 2010

Kategoria | Sport
Aston Martin Vantage GT4 1

Szef stylistów firmy Aston Martin, Marek Reichman zasiądzie za kierownicą modelu Vantage GT4 w jego dziewiczym rejsie podczas zawodów Aston Martin GT4 Challenge w Wielkiej Brytanii, 21 sierpnia tego roku. Pan Reichman, który jest entuzjastą sportów motorowych, będzie dzielił kabinę z kierownikiem ds. technicznych, Chrisem Porrittem, kierowcą doświadczonym w wyścigach GT4. Oboje poprowadzą model Vantage GT4 w jego pierwszym 90-minutowych wyścigu na torze Cheshire.

Reichman zapowiedział przed wyścigiem:

“Zespół projektowy był bardzo zaangażowany w proces stylizacji wszystkich naszych pojazdów wyścigowych, od prototypu LMP1 po model Vantage GT4, ale zawsze marzyłem, żeby zaangażować się jeszcze bardziej, a Aston Martin GT4 Challenge to dla mnie idealne wprowadzenie w wyścigi GT4.”

Aston Martin GT4 Challenge w Wielkiej Brytanii to seria wyścigów, w której udział mogą brać wyłącznie właściciele modeli Vantage GT4 i Vantage N24. Zmagania trwają od 90 do 150 minut; trening, kwalifikacje i sam wyścig odbywają się jednego dnia. Seria ta to świetna okazja dla właścicieli wyścigowych pojazdów marki Aston Martin, by konkurować na najlepszych torach przy pełnym wsparciu technicznym firmy.

Aston Martin Vantage GT4 to pojazd wyścigowy bazujący na wersji produkcyjnej modelu, kwalifikujący się do udziału we wszystkich wyścigach FIA GT4 oraz innych seriach wyścigowych na całym świecie. W tym roku zwyciężał już w swojej klasie w Dubaju, na Nürburgring i w 24-godzinnym wyścigu Spa, wielokrotnie podczas długodystansowej serii VLN na Nürburgring i w czterech z sześciu wyścigów europejskiego pucharu FIA GT4.

Zdjęcia: Aston Martin