MotoNews.pl

Ford Mustang z kompresorem od GeigerCars

21 października 2010

Kategoria | GeigerCars  Tuning
Marka, model | ,
GieigerCars Ford Mustang 6

Na początku lata tego roku – w idealnym momencie wraz z wprowadzeniem nowego Mustanga na jego rodzimym rynku – GeigerCars.de zaprezentowało pierwsze pojazdy oznaczone plakietką Ford Mustang 2011 na wystawie w Monachium. Bawarski specjalista od poprawiania amerykańskich samochodów nie poprzestał na tym i teraz prezentuje własną, stuningowaną wersję coupé z silnikiem V8. Została udoskonalona zarówno pod kątem osiągów, jak i wyglądu.

GeigerCars.de podarowało 5-litrowej jednostce napędowej Mustanga dodatkową sprężarkę. W połączeniu z innymi poprawkami technicznymi powoduje, że moc Mustanga wzrasta z 412 do 497 KM dostępnych przy 6400 obr./min. Natomiast już przy 4200 obr./min. kierowca może korzystać z maksymalnego momentu obrotowego 634 Nm (seryjna wersja osiąga maksymalny moment obrotowy 529 Nm przy 4250 obr./min.). By dodatkowa moc się nie zmarnowała specjaliści z GeigerCars.de pozbyli się blokady prędkości, dzięki czemu zmodyfikowany Mustang może rozpędzić się do 274 km/h po przyspieszeniowej orgii przy użyciu sześciu biegów dostępnych w automatycznej przekładni.

By poprawić charakterystykę jazdy niemieccy tunerzy zastosowali także sportowe podwozie i wyjątkowo lekkie obręcze OZ Ultraleggera o wymiarach 8.5×20 i 10×20 cali. Wyścigowe opony 245/35R20 nadają Mustangowi kierunek, podczas gdy oś napędowa zakończona jest wgryzającymi się w asfalt „gumami” 285/30R20.

Zdjęcia: GeigerCars