BMW Group inwestuje 200 milionów euro w rozwój zakładów w Lipsku

BMW Group inwestuje 200 milionów euro w rozwój zakładów w Lipsku14.08.2017
Rozbudowa lakierni oraz nowe struktury działu budowy karoserii i montażu dla przyszłych generacji modeli BMW. Rozpoczęcie prac na początku 2018 r., planowane zakończenie 2020 r.

BMW Group inwestuje kolejne 200 milionów euro w rozwój zakładów w Lipsku. Na początku 2018 r. rozpoczną się prace nad rozbudową lakierni oraz nad zmianami w dziale budowy karoserii i montażu. Zakończenie prac i uruchomienie nowych struktur planowane jest na rok 2020. Prace te mają na celu przygotowanie produkcji do przyszłych generacji modeli BMW.

„Cieszy nas stale rosnący popyt na samochody BMW produkowane w Lipsku. Kolejna rozbudowa naszych zakładów to istotny krok ku temu, aby móc również w przyszłości montować samochody w zakładach w Lipsku w konkurencyjnych strukturach”, mówi dyrektor zakładów Hans-Peter Kemser. "Rozbudowa oprócz większej elastyczności produkcji przyszłych modeli BMW stworzy też podstawy dla zwiększenia produkcji w przyszłości."
BMW Group

Centralnym elementem prac jest przy tym rozbudowa lakierni oraz integracja najnowszych technologii lakierniczych. Będzie to nowy wzorzec w zakresie wydajności i zrównoważonego rozwoju.

Źródło: BMW