Skład BMW Sauber F1 Team na sezon 2007

Skład BMW Sauber F1 Team na sezon 200720.10.2006
W barwach zespołu BMW Sauber F1 Team w Mistrzostwach Świata Formuły 1 w sezonie 2007 ścigać się będą Niemiec Nick Heidfeld (29 lat) I Polak Robert Kubica (21 lat). Sebastian Vettel został awansowany na stanowisko stałego kierowcy testowego i rezerwowego ...

Monachium/Hinwil, 19 października 2006. W barwach zespołu BMW Sauber F1 Team w Mistrzostwach Świata Formuły 1 w sezonie 2007 ścigać się będą Niemiec Nick Heidfeld (29 lat) I Polak Robert Kubica (21 lat). Dziewiętnastoletni Sebastian Vettel został awansowany na stanowisko stałego kierowcy testowego i rezerwowego.

Dyrektor BMW Motorsport, Mario Theissen:

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszych kierowców i wierzymy, że mamy dobry skład na przyszłość.

Skład BMW Sauber F1 Team na sezon 2007 1 Nick już wcześniej był zakontraktowany na sezon 2007. Jest doświadczonym kierowcą, zarówno z punktu widzenia jego stażu w Formule 1, jak i współpracy z samym zespołem. Ścigał się już w Sauberze, a sezon 2007 będzie jego trzecim z BMW. Robert przed podpisaniem kontraktu jako kierowca testowy, mniej niż rok temu, był praktycznie nieznany. Jednak od razu wywarł niezwykłe wrażenie swoją jazdą podczas testów i piątkowych sesji treningowych. Nagrodą był awans na stanowisko kierowcy wyścigowego w Budapeszcie, a już w trzecim starcie Robert stanął na podium. Po tych dokonaniach potwierdzamy jego stanowisko jako kierowcy wyścigowego w sezonie 2007. Po awansie Roberta kolejny młody kierowca puka do drzwi: 19-letni Sebastian Vettel. Osiągnął wiele sukcesów w niższych formułach, ale w Formule 1 wciąż ma na koncie niewiele kilometrów. Mimo tego od razu był w stanie powtórzyć osiągnięcia Roberta podczas piątkowych treningów, zarówno pod względem czasów okrążeń jak i pracy nad ustawieniami bolidu. To wystarczyło nam, by potwierdzić go jako naszego kierowcę testowego na przyszły sezon".

"Dla mnie potwierdzenie mojej roli na sezon 2007 udowadnia, że w ostatnich pięciu wyścigach spisałem się tak, jak ode mnie tego oczekiwano," mówi Robert Kubica. "

Skład BMW Sauber F1 Team na sezon 2007 2 Chociaż przed nami jeszcze jeden wyścig, to czuję, że mogę już rozpocząć mój sezon 2007. To dobre uczucie – znać plany na przyszły rok i moim zdaniem każdy kierowca, który je zna jeszcze zanim poprzedni sezon się skończył, może lepiej się przygotować. Pełniona do Grand Prix Węgier rola kierowcy testowego pozwoliła mi zdobyć doświadczenie i poznać wszystkie tory z tegorocznego kalendarza mistrzostw. Każdy weekend Grand Prix będę już zaczynał z pewnymi danymi. Zespół BMW Sauber F1 Team dał mi ogromną szansę i chcę za to podziękować Mario Theissenowi i całej ekipie".

"Jestem zachwycony," stwierdził Sebastian Vettel. "To ogromny krok we właściwym kierunku. Zawsze marzyłem o regularnym zasiadaniu w kokpicie tak szybkiego bolidu. Moje zadania są jasne: zrobię wszystko, by pomóc zespołowi jako kierowca testowy w pracy nad rozwojem samochodu. Chcę podziękować całemu zespołowi za zaufanie, którym mnie obdarzyli wcześniej w tym roku, umożliwiając mi regularne jazdy w roli piątkowego kierowcy. To się opłaciło".