BMW Alpina na Poznań Motor Show

BMW Alpina na Poznań Motor Show29.03.2019
Podczas odbywających się targów motoryzacyjnych Motor Show w Poznaniu, na stoisku Auto Fus Group odbyła się polska premiera modelu Alpina B7, który zadebiutował na targach w Genewie.

„Jestem człowiekiem o skromnym guście. Zawsze zadowala mnie to, co najlepsze” – tym mottem od ponad pół wieku kieruje się Burkard Bovensiepen, twórca marki ALPINA.

Swoje pierwsze gaźniki dla modelu 1500 konstruował w fabryce maszyn do pisania swojego ojca. Dziś BMW ALPINA, podobnie jak Auto Fus Group, to sprawnie działająca firma rodzinna. Co roku wypuszcza na rynek ok. 1700 egzemplarzy dla wąskiej grupy koneserów, którzy doceniają samochody niezwykłe, zindywidualizowane, zaawansowane technologicznie. Te auta są sportowe i szybkie, a przy tym dają poczucie komfortu w luksusowym wnętrzu. Ostatnią premierą BMW ALPINA był model B7, który zadebiutował na targach w Genewie. Podczas targów Poznań Motor Show odbędzie się jego polska premiera.

ALPINA B7
ALPINA B7

ALPINA B7 - moc, dynamika i luksus we współczesnej stylistyce

Zachwycający design BMW ALPINA B7 uwypukla równowagę pomiędzy luksusową elegancją i dynamiką. Zarówno przód samochodu, z charakterystycznym dla BMW kształtem grilla i delikatnym logo ALPINA, jak i tył, z polerowanymi ze stali nierdzewnej rurami wydechowymi i dyfuzorem, podkreślają potencjał tej luksusowej limuzyny. Detale stylizacyjne marki ALPINA, elementy aerodynamiczne, ikoniczne koła – elementy te nadają mu eleganckiego i ekskluzywnego wyglądu. Najnowszej generacji 4,4-litrowy silnik V8 Bi-Turbo ma moc 608 KM oraz 800 Nm momentu obrotowego. Znaczący wzrost mocy i momentu przy niższych obrotach oraz bardziej zaawansowana skrzynia biegów, pozwalają BMW ALPINA B7 przyspieszać od 0 do 100 km/h w jedynie 3,6 sek i osiągać maksymalną prędkość 330 km/h.

https://www.alpina-automobiles.com/en/models/b7/highlights/

ALPINA B4 S Bi-Turbo 99 Edition
ALPINA B4 S Bi-Turbo 99 Edition

ALPINA B4 S Bi-Turbo 99 Edition – hołd dla filozofii marki

Stworzenie przez Burkarda Bovensiepena w latach 60. wzmocnionego BMW 1500 było fundamentem, na którym marka ALPINA zbudowała swoją rozpoznawalność w segmencie sportowego luksusu. To, co wówczas było pierwszymi technologicznie zaawansowanymi produktami marki – mianowicie czterocylindrowymi silnikami benzynowymi z podwójnymi gaźnikami Webera – jest stosowane dziś w nowoczesnych samochodach. Wyposażone w najlepsze geny BMW samochody ALPINA nie mają sobie równych w kwestii osiągów, komfortu, prowadzenia i wydajności. Modele BMW ALPINA B4 S Bi-Turbo łączą w sobie te cechy, które dodatkowo wzmacnia dynamiczna stylistyka w tonie dyskretnej elegancji. Odnowiony 6-cylindrowy silnik rzędowy o pojemności 3 litrów dostarcza jeszcze więcej mocy i zapewnia niezrównane emocje. Dzięki adaptacyjnemu zawieszeniu oraz ulepszonej 8-biegowej automatycznej sportowej skrzyni biegów z ALPINA SWITCH-TRONIC, samochód jest dynamiczny i bardzo komfortowy. Limitowana do 99 sztuk BMW ALPINA B4 S Bi-Turbo 99 Edition składa hołd filozofii marki. To samochody w wersji cabrio i coupé (ten ostatni również w wersji 4x4). Jeden z egzemplarzy będzie można podziwiać na poznańskich targach.

https://www.alpina-automobiles.com/en/models/b4-s-edition-99/highlights/

ALPINA XD3
ALPINA XD3

ALPINA XD3 – szybka odpowiedź na oczekiwania klientów

BMW ALPINA XD3 cechuje współczesny design i atrakcyjny wygląd. Ten potężny SUV przekonuje połączeniem wspaniałych osiągów, użytecznością codziennego użytkowania oraz wzorowym komfortem prowadzenia. 6-cylindrowy silnik rzędowy wspomagany czterema turbosprężarkami o pojemności 3 litrów rozpędza ten samochód do 100 km/h w 4,6 sek. Napęd wspomagany 770 Nm momentu obrotowego daje maksymalną prędkość 267 km/h.

https://www.alpina-automobiles.com/en/models/xd3-xd4/highlights/

Źródło: Auto Fus Group