Multi-Lunch BMW – poczwórna premiera

Multi-Lunch BMW – poczwórna premiera29.03.2007
Nowe modele BMW to radość dla wszystkich zmysłów! Prezentacja prasowa czterech nowych aut była zaskakującym doznaniem dla zaproszonych gości. Impreza odbyła się w ostatni piątek, w przeddzień pojawienia się BMW serii 1, serii 5, serii 3 Cabrio oraz X5 w salonach ...

Nowe modele BMW to radość dla wszystkich zmysłów! Prezentacja prasowa czterech nowych aut była zaskakującym doznaniem dla zaproszonych gości. Impreza odbyła się w ostatni piątek, w przeddzień pojawienia się BMW serii 1, serii 5, serii 3 Cabrio oraz X5 w salonach dilerów.

Nowe modele zaprezentowane zostały dziennikarzom w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Premiera miała niecodzienny charakter z dwóch powodów: po raz pierwszy jednocześnie zaprezentowane zostały aż cztery nowe modele samochodów, po drugie – impreza przybrała konwencję lunchu przygotowywanego na oczach zaproszonych gości przez szefów kuchni znanych restauracji. Do każdego z modeli podane zostało inne danie, nawiązujące do stylu i charakteru konkretnego auta.

I tak, na przystawkę zaserwowano zupełnie nową 3-drzwiową wersję BMW serii 1 w towarzystwie świeżej figi karmelizowanej w occie balsamicznym z serkiem mascarpone wymieszanym z wasabi. Jako pierwsze danie pojawiło się nowe BMW serii 5 a towarzyszył mu łosoś gotowany na parze, podany na selerowo - imbirowym puree i grillowanej cukinii. Danie główne to nowa wersja BMW X5, którego moc i dynamikę podkreślała polędwica wołowa marynowana w szkockiej whisky i smażona na nowoczesnej ekskluzywnej wersji japońskiego tepan-yaki. Na deser zaserwowano prawdziwy rarytas – BMW serii 3 Cabrio – nowoczesny kabriolet z zastosowanym pierwszy raz w przypadku BMW twardym dachem. Towarzyszyło mu lekkie i świeże parfait z egzotycznych owoców, mięty i jogurtu.

To niekonwencjonalne, a jednak - jak się okazało - niezwykle zgrane połączenie motoryzacji z gotowaniem pokazało, że auta BMW przeznaczone są dla osób potrafiących docenić smak życia i … niewątpliwie działają na zmysły.

Partnerem prezentacji była firma Miele – producent najwyższej klasy urządzeń AGD, która dostarczyła sprzęt potrzebny na pokazy kulinarne. W prezencie goście otrzymali m.in. broszury z przepisami na potrawy degustowane podczas imprezy oraz zaproszenia na warsztaty kulinarne organizowane przez Miele.

Prowadzący:
BMW serii 1 – Tomasz Kin - dziennikarz TVN Style i Antyradia oraz Jarosław Uściski - szef kuchni restauracji Moonsfera w Warszawie;
BMW serii 5 – Tomasz Prange-Barczyński, krytyk winiarski i redaktor naczelny Magazynu Wino oraz Grzegorz Labuda - szef kuchni restauracji hotelu Nadmorski w Gdyni;
BMW X5 – Marcin Kydryński - dziennikarz muzyczny oraz Adam Michalski - szef kuchni Akademii Dobrego Smaku Miele;
BMW serii 3 Convertible – Beata Sadowska, dziennikarka TVP 1 oraz Wiesława Szczep - szef kuchni restauracji Kom w Warszawie.

Źródło: BMW