Pewny kurs: przenośny system nawigacyjny BMW

Pewny kurs: przenośny system nawigacyjny BMW30.11.2007
Firma BMW po raz pierwszy oferuje specjalnie skonfigurowany, przenośny system nawigacyjny do BMW serii 1 i 3 z możliwością doposażenia. System nawigacyjny BMW Portable wyróżnia się spośród innych dostępnych w handlu urządzeń ...

...wzornictwem pasującym do marki, napisem BMW na obudowie, logo BMW wyświetlanym po włączeniu oraz licznymi przydatnymi funkcjami.

Nowy system nawigacyjny BMW Portable stworzony został we współpracy z firmą Garmin, renomowanym producentem urządzeń nawigacyjnych, i oparty jest na modelu Garmin 360. Mobilne urządzenie nawigacyjne wyposażone jest w bezpieczny uchwyt mocowany na desce rozdzielczej, stworzony specjalnie do modeli BMW serii 1 i 3.

Pewny kurs: przenośny system nawigacyjny BMW 1W odróżnieniu od konwencjonalnych urządzeń mocowanych przyssawką od wewnątrz do szyby przedniej, system nawigacyjny BMW umieszczony jest tuż nad listwą ozdobną na desce rozdzielczej. Tam można wygodnie i bez wibracji odczytywać i obsługiwać 3,5-calowy ekran dotykowy.

Specjalny uchwyt na system nawigacyjny pozwala uniknąć odsłoniętych kabli, a zasilanie z pokładowej sieci elektrycznej BMW zapewnia ładowanie wbudowanego akumulatora podczas jazdy. Wyposażenie urządzenia obejmuje zestaw głośnomówiący Bluetooth wykorzystujący wbudowane głośniki i mikrofon, odtwarzacz plików MP3 i audioksiążek, kalkulator walutowy oraz przeglądarkę do zdjęć. Ponadto systemu nawigacyjnego BMW można także przez cztery do sześciu godzin używać poza pojazdem jako przenośnego planu miasta.

W celu precyzyjnej nawigacji mapy można wyświetlać dwu- lub trójwymiarowo. Wskazówki głosowe obejmują także nazwy ulic. Oprócz map całej Europy w systemie nawigacyjnym zainstalowany jest też spis dealerów BMW. Cena przenośnego systemu nawigacyjnego BMW wynosi ok. 2000 PLN (z VAT).

Źródło: BMW Group