Jak podkręcić beemkę?

Jak podkręcić beemkę?21.06.2008
Kierowcy BMW, którzy szczególnie cenią sobie dynamikę i sportową indywidualizację, mają teraz nowe możliwości wyrażenia swojego osobistego stylu i jeszcze lepszego przeniesienia walorów swego samochodu na drogę.

Jako rozszerzenie asortymentu oryginalnych akcesoriów BMW nowa oferta BMW Performance obejmuje liczne komponenty wzmacniające sportowe wrażenia z jazdy. Na początek w ramach BMW Performance oferowane będą stworzone specjalnie do modeli BMW serii 3 i serii 1 opcje doposażenia z zakresu układu jezdnego, napędu, aerodynamiki i kokpitu. Zostały one stworzone specjalnie do danego modelu, pod względem technologicznym i wzorniczym utrzymane są w stylu typowym dla BMW.

Jak podkręcić beemkę? 1 Aerodynamika: optymalizacja skrojona na miarę.
BMW Performance Aerodynamik Kit optymalizuje dynamiczne właściwości jezdne samochodu i gwarantuje ponadto uderzającą prezencję w codziennym ruchu ulicznym. Dla wszystkich modeli BMW serii 1 obejmuje on wyrazisty pas przedni z charakterystycznym, pełnym wyrazu obramowaniem atrapy chłodnicy w błyszczącym kolorze czarnym oraz dynamicznie ukształtowane progi.

Ponadto w celu poprawy właściwości aerodynamicznych nabyć można dostosowane do danego modelu akcesoria z włókna węglowego. Oferowane są obudowy lusterek zewnętrznych z włókna węglowego do wszystkich modeli BMW serii 1, spojler tylny BMW Performance z włókna węglowego do wszystkich modeli BMW serii 1 oraz do limuzyny BMW serii 3, a także dyfuzor BMW Performance z włókna węglowego do wszystkich modeli BMW serii 1 oraz BMW serii 3.

Technologia układu jezdnego gwarantująca sportowe prowadzenie.

Dążenie do zwiększenia dynamiki przyświecało też konstruktorom podczas tworzenia komponentów układu jezdnego BMW Performance. W tym obszarze oferowany jest sportowy układ jezdny BMW Performance, układ jezdny BMW Performance, rozpórka amortyzatorów BMW Performance z włókna węglowego oraz atrakcyjne obręcze kół ze stopów lekkich Double Spoke. Sportowy układ hamulcowy BMW Performance obejmuje duże, wentylowane tarcze hamulcowe; na kołach przednich są one perforowane i posiadają szczeliny wentylacyjne. Hamulce z 6-tłoczkowymi zaciskami nieruchomymi na osi przedniej utrzymane są w jaskrawym żółtym kolorze BMW Performance i opatrzone napisem „BMW Performance”. Napis taki znajduje się też na rozpórce amortyzatorów umieszczonej w komorze silnika, która dodatkowo zwiększają sztywność karoserii.

Jak podkręcić beemkę? 2 Kolejną innowacją jest układ jezdny BMW Performance. ZApewnia on ulepszone prowadzenie i optymalne osiągi podczas bardzo sportowej jazdy, a jednocześnie duży komfort w codziennym ruchu ulicznym. Zastosowanie układu jezdnego BMW Performance obniża zawieszenie pojazdu, co gwarantuje doskonałą przyczepność nawet podczas najbardziej sportowych manewrów. Żółte sprężyny śrubowe BMW Performance stanowią dodatkowy sportowy akcent. Obręcze kół BMW Performance ze stopów lekkich Double Spoke o ekskluzywnym wyglądzie podkreślają sportowy charakter samochodu i dzięki swej wyjątkowo niskiej masie zwiększają jego zwinność. Zależnie od modelu dostępne są obręcze 18- lub 19-calowe.

Napęd: zoptymalizowane prowadzenie powietrza i wyraziste końcówki wydechu.
Nowy układ wlotu powietrza BMW Performance pozwala zwiększyć osiągi sześciocylindrowych silników rzędowych w odpowiednich modelach BMW serii 1 i BMW serii 3. Opierając się na wersji standardowej, zmodyfikowano filtr oraz wewnętrzne prowadzenie powietrza. Zapewnia to lepszy strumień powietrza i zmniejsza ryzyko utraty ciśnienia. Ponadto system przyczynia się do bardzo sportowego brzmienia silnika we wnętrzu pojazdu. Zoptymalizowany rozwój mocy, który zapewnia układ wlotu powietrza BMW Performance, wpływa też pozytywnie na sprawność silnika.

Natomiast tłumik BMW Performance odpowiada za aspekt akustyczny zwiększonej siły napędowej. Nie wpływając na komfort pasażerów na dłuższych trasach, nadaje on brzmieniu silnika dyskretną, ale wyraźnie sportową nutę. Podwójne końcówki rur wydechowych z chromowanej stali szlachetnej podkreślają optycznie technologiczny status samochodu. Materiał ten jest ponadto odporny na korozję, a przez to niezwykle trwały.

Jak podkręcić beemkę? 3 Wnętrze w stylu samochodu wyścigowego.
Każdy, kto chciałby szczególnie intensywnie cieszyć się dynamiką swojego BMW, może za pomocą produktów BMW Performance stworzyć we wnętrzu klimat samochodu wyścigowego. Przede wszystkim stanowisko kierowcy w BMW serii 1 lub BMW serii 3 staje się dzięki temu polem działania dla ambitnych sportowców.

Sportowe fotele kubełkowe BMW Performance utrzymane w wyścigowej stylistyce zapewniają idealne podparcie boczne. Również po bokach są one ergonomicznie dopasowane do ciała. Obok odczuwalnego komfortu fotele sportowe BMW Performance obite czarną alcantarą wyróżniają się też szlachetnym, sportowym wyglądem. Pod wbudowanymi zagłówkami znajdują się po dwa otwory ozdobione wstawkami z tworzywa sztucznego w kolorze szarego żelaza. Również boczne poduszki powietrzne wbudowane są w fotele. Przednie fotele sportowe BMW Performance oferowane są do modeli 5-drzwiowych, 3-drzwiowych i Coupe BMW serii 1 oraz do BMW serii 3 Limuzyna, BMW serii 3 Touring oraz BMW serii 3 Coupe.

Dźwignia zmiany biegów BMW Performance tworzy nie tylko akcent optyczny, ale pozwala też na maksymalnie dynamiczną zmianę biegów. Zoptymalizowana pod względem ergonomicznym gałka dźwigni zmiany biegów wykończona chromem i czarną alcantarą ułatwia precyzyjne przełączanie biegów, a specjalna dźwignia skraca skoki przełączania biegów o ok. 25% w stosunku do wersji standardowej.

Jak podkręcić beemkę? 4 Uzupełnieniem nowej oferty BMW Performance jest koncepcja innowacyjnej, sportowej kierownicy wielofunkcyjnej. Dzięki obiciu z alcantary i skóry kierownica jest przyjemna w dotyku i dobrze leży w dłoniach. W górnej części koła kierownicy wbudowany jest wyświetlacz LED, na którym wskazywane są różne dane techniczne, takie jak temperatura wody i oleju, przyspieszenie poprzeczne i wzdłużne oraz punkt przełączania biegów i czas. Poszczególne informacje wyświetlane są za pomocą przycisków wielofunkcyjnych na kierownicy.

Listwy wewnętrzne o wyglądzie włókna węglowego na konsoli środkowej, desce rozdzielczej, przednich i tylnych drzwiach oraz ścianach bocznych z tyłu pozwalają jeszcze bardziej podkreślić sportowy charakter wnętrza. Również pedały i oparcie stopy z aluminium należące do programu BMW Performance nadają samochodowi dzięki swemu wyglądowi i funkcji cechy samochodu wyścigowego.

Źródło: BMW