Samochody BMW Individual na rok 2009

Samochody BMW Individual na rok 200923.02.2009
Program Individual oferuje wyjątkową możliwość wzbogacenia wyboru aut BMW o wyszukane materiały i kolory wnętrza, fascynujące barwy nadwozia, odpowiednie do tego obręcze kół z lekkich stopów, a także systemy dźwiękowe, ...

...a wszystko to perfekcyjnie dostosowane do każdego modelu samochodu produkowanego obecnie przez BMW.

Samochody BMW Individual na rok 2009 1 Starannie zaprojektowane elementy o najwyższym standardzie wykonania podkreślają determinację firmy w nadawaniu każdemu modelowi indywidualnego charakteru i najlepszego stylu. W roku 2009 program BMW Individual obejmie także wiele unikalnych opcji służących wzbogaceniu samochodów BMW serii 7.

Obecnie dostępny program BMW Individual pozwala zaproponować ogromną ilość opcji pozwalających kierowcy podkreślić indywidualny charakter swojego BMW. Jednocześnie wszystkie modele BMW serii 3, BMW serii 5, BMW serii 6 oraz BMW serii 7, a także BMW X5 i BMW X6, są dostępne z zestawami odpowiednio dobranych elementów z programu BMW Individual, harmonijnie łączących zmiany w wyglądzie tapicerki foteli, kierownicy, elementów wnętrza i podsufitki, a wszystko to według najwyższych standardów firmy BMW.

Specjalnie dla modelu BMW X5 opracowano podsufitkę BMW Individual w kolorze Satin Aluminium, dodającą wnętrzu jeszcze wyraźniejszej atmosfery właściwej dla tego samochodu. Każdy z licznych elementów programu BMW Individual jest unikalny i nie do podrobienia. Wszystkie materiały i technologie użyte przy wytwarzaniu tych akcesoriów zostały opracowane specjalnie dla programu BMW Individual, co gwarantuje nie tylko ich niepowtarzalność, ale też najwyższą jakość i trwałość.

Atrakcyjne, wyjątkowe, zachwycające: barwy nadwozi BMW Individual
Wybierając nadwozie w kolorze dostępnym w programie BMW Individual, klient od początku idzie własną drogą. Do programu włączono szczególne piękne kolory o wyjątkowej atrakcyjności efektów świetlnych towarzyszących zmianie odcieni i barw, zależnie od jasności i kąta oświetlenia. Jednocześnie pigmentacja lakieru zapewnia powierzchniom nadwozia niespotykaną głębię.

Samochody BMW Individual na rok 2009 2 Dodatek krystalicznego pigmentu do kolorów Ruby Black Metallic (rubinowy czarny metalik), Azurite Black Metallic (azurytowy czarny metalik), Citrin Black Metallic (cytrynowy czarny metalik) i Brilliant White Metallic (brylantowy biały metalik) nadaje szczególny połysk i jasność barwie nadwozia. Inny pigment - biel tytanowa – zapewnia szczególnie ciekawe odbicia światła w połączeniu z barwami Moonstone Metallic i Aventurin Silver Metallic, dodając powierzchniom nadwozia iskrzącego połysku.

skórzana tapicerka BMW Individual Merino
Przykładem wyjątkowej staranności wyboru materiałów i sposobów ich przetwarzania jest skóra BMW Individual Merino stosowana we wnętrzu samochodu. Skóra nie zawiera żadnych, nawet najmniejszych odbarwień i nieregularności, jako że przy jej wytwarzaniu i przygotowaniu nie korzystano z dostępnych ułatwień i uproszczeń technologicznych. Wręcz przeciwnie – materiał wyjściowy poddano bardzo czasochłonnemu barwieniu w procesie tak zwanej pigmentacji bębnowej. Pozwala to zachować miękkość oraz delikatność powierzchni skóry i umożliwia jej oddychanie, jako że pory struktury pozostają otwarte.

Z myślą o kabrioletach opracowano technologię pozwalającą ograniczyć nagrzewanie się skóry wystawionej na działanie promieniowania słonecznego, polegającą na wprowadzeniu pigmentów odbijających większość światła słonecznego padającego na fotele i podłokietniki. Pozwala to ograniczyć o 25OC przyrost temperatury siedzeń w porównaniu do skóry nie poddanej takiemu zabiegowi. W ten sposób siedzenia zachowują przyjemną temperaturę, nawet gdy samochód zostanie zaparkowany w nasłonecznionym miejscu na dłuższy czas. Detale wyposażenia wnętrza z programu BMW Individual pozwalają z kolei na wyraźne dostosowanie samochodu zgodnie z własnym gustem i potrzebami konkretnego użytkownika. Klient otrzymuje duży wybór elementów wykonanych z różnych gatunków drewna, różniących się kolorami oraz fakturą, dzięki czemu można je świetnie łączyć z różnymi dostępnymi wersjami tapicerki.

Samochody BMW Individual na rok 2009 3Tylko dla porządku można wspomnieć, że drewno używane w programie BMW Individual jest zawsze najwyższej jakości i pochodzi z ekologicznych, odnawialnych plantacji.

BMW Individual High End Audio System
BMW Individual High End Audio System zapewnia najwyższej jakości dźwięk w samochodach BMW serii 3, BMW serii 5, BMW serii 6, a także w BMW M3, BMW M5 i BMW M6. Oczywiście system jest precyzyjnie dostosowany do modelu samochodu, w którym może być zamontowany.

W samochodzie montuje się do 16 efektywnych głośników neodymowych z bardzo sztywnymi membranami Hexacone, współpracujących z dziewięciokanałowym wzmacniaczem impulsowym o mocy 825 W, wyposażonym w bardzo precyzyjne stopnie sterujące, co łącznie zapewnia niewiarygodnie wysoką jakość dźwięku.

Kolejną unikatową cechą tego systemu audio jest procesor dźwięku pracujący w technologii Dirac Live. Technologia ta zapewnia cyfrową korekcję sygnału płynącego z głośników w sposób gwarantujący liniową charakterystykę w pełnym paśmie częstotliwości. Sygnał korygowany jest w taki sposób, by perfekcyjny dźwięk docierał nie tylko do kierowcy, ale i do wszystkich pasażerów w samochodzie, co zapewnia niezwykłą dynamikę i wierność odtwarzania dźwięku. Optymalne brzmienie zapewnia też korekcja głośności związana z szybkością jazdy oraz korekcja częstotliwościowa.

BMW Individual High End Audio System jest w pełni sterowany za pomocą manipulatora iDrive, ale podstawowe funkcje są dostępne, jak w typowym zestawie audio, za pośrednictwem elementów sterowania umieszczonych na konsoli centralnej.

Połączenie perfekcyjnej jazdy i perfekcyjnego dźwięku: BMW Individual 6 Series Virtuoso. Wyjątkowa kombinacja dźwięku i techniki zapewnia niezwykłą przyjemność dla uszu i oczu kierowcy oraz pasażerów podróżujących BMW serii 6, tak w wersji Coupe, jak i Convertible. Pakiet noszący dumną nazwę BMW Individual 6 Series Virtuoso, zapewnia prawdziwym koneserom muzyki jeszcze więcej satysfakcji z podróżowania samochodem, a to poprzez połączenie systemu BMW Individual High End Audio z wyjątkowymi akcentami wnętrza i nadwozia samochodu, czyniącymi z niego prawdziwą salę koncertową.

Samochody BMW Individual na rok 2009 4Pochodzący z języka włoskiego termin “Virtuoso” odzwierciedla wysiłek konstruktorów włożony w dopracowanie wszystkich detali samochodu pod tym kątem. Wybrano zarezerwowaną dla tego wariantu samochodu specjalną kolorystykę, kontrastując jasne i ciemne barwy, by zadowolić gusta najbardziej wybrednych, dbających o estetykę koneserów. We wnętrzu wprowadzono szczególne akcenty, jak uchwyt na drzwiach w kolorze czerni fortepianowej z inkrustacją wzorowaną na instrumentach muzycznych, uzyskując w rezultacie bardzo stylowe i niebanalne wnętrze w najwyższym standardzie wykonania.

Kolory nadwozia proponowane dla BMW Individual Virtuoso, to połączenie jasnego Moonstone Metallic z Ruby Black Metallic i jego ciemnym, migotliwym blaskiem. 19-calowe lekkie obręcze kół BMW Individual z ramionami w kształcie V stanowią dopełnienie ekskluzywnego wyglądu samochodu, wzmocnione jeszcze ramkami szyb bocznych BMW Individual High-Gloss Shadow Line.

We wnętrzu klient otrzymuje do wyboru skórę BMW Individual Merino w kolorze Light Platinum z kontrastującą z nim ciemną lamówką koloru Criollo Brown, albo też odwrotnie – skóra w zmysłowym kolorze Criollo Brown z jasną lamówką w kolorze Platinum. Koło kierownicy jest oczywiście wykończone skórą w ciepłej tonacji, a jego styl podkreślają wykonane z drewna pierścienie w kolorze czerni fortepianowej. Akcent muzyczny jest obecny także na dywanikach, wyszywanych akordami, podkreślającymi bardzo specjalny charakter wykończenia tego samochodu.

Z najwyższej półki: BMW Individual w nowym BMW serii 7 (BREAK} Mając do wyboru wiele opcji i elementów wyposażenia oferowanych w programie BMW Individual, nabywca nowego BMW serii 7 może już wiosną 2009 roku dać upust swoim marzeniom i usiąść za kierownicą niepowtarzalnego, zindywidualizowanego, stylowego samochodu.

Samochody BMW Individual na rok 2009 5 Nowo opracowana skórzana tapicerka BMW Individual Fine-Grain Leather, to przykład połączenia technicznej perfekcji z pięknem projektu, gwarantującymi najwyższy standard wykończenia wnętrza. Subtelna struktura i przyjemna powierzchnia tego specjalnego gatunku skóry, czyni wnętrze wyjątkowo eleganckim, a pokryte nią siedzenia są niezwykle przyjemne w dotyku.

Skóra Merino Fine-Grain Leather obecna od początku w nowym BMW serii 7 dostępna jest jako pełna tapicerka skórzana w kolorach Graphite, Silk Grey, Champagne, Amaro Brown, Cohiba Brown oraz Platinum. W porównaniu do innych dostępnych opcji skórzanej tapicerki, oferta BMW Individual charakteryzuje się nie tylko specjalnym materiałem i kolorystyką, ale też wyróżniającymi ją obszyciami oraz zarysem siedzeń, deski rozdzielczej i poszycia drzwi. Dostępna obecnie w kolorach Anthracite, Silk Grey, Champagne, Amaro Brown oraz Platinum, wykonana z alcantary podsufitka BMW Individual może stanowić świetne uzupełnienie różnorodnych opcji kolorystycznych skórzanej tapicerki. Styl wnętrza podkreśla skórzane poszycie wszystkich słupków drzwiowych, wnętrze wykończone w całości w kolorze Champagne, od tapicerki, poprzez podsufitkę, aż po dywaniki, co dodaje całości szczególnej szlachetności i elegancji.

Subtelna struktura pomalowanych na kolor miodu uchwytów drzwiowych wykonanych z satynowanego drewna orzechowego (Satin Walnut Brown) lub z gładkiego drewna w kolorze brązowo-czerwonym (Reddish Brown Plain Wood) dodaje wnętrzu luksusowego blasku, podczas gdy inkrustowane uchwyty wykonane w czerni fortepianowej czynią elegancję wnętrza BMW serii 7 bardziej stonowaną. W obu przypadkach obszyta skórą kierownica BMW Individual wraz z inkrustacją z drewnianych pierścieni powoduje, że trudno nie zwrócić uwagi na styl i klasę wnętrza tego samochodu.

Samochody BMW Individual na rok 2009 6 Nowością kolorystyczną w programie BMW Individual jest kolor Citrin Black uzyskiwany w tak zwanej technice Xillaric. Stosując skomplikowany proces krystalizacji, wytwarzane są specjalne pigmenty nadające lakierom szczególnych własności świetlnych, przypominających blask złota w świetle słonecznym. Ta opcja kolorystyczna stanowi zapewne idealne połączenie z wnętrzem w kolorze Champagne, ale poszukujący doskonałości klienci mają też do dyspozycji nie mniej niż pięć innych kolorów metalicznych o niezwykłych odcieniach, wśród których znalazły się Azurite Black, Ruby Black oraz Moonstone, a także Ontario Gold i Brilliant White dostępne na indywidualne zamówienie.

Kolejnym elementem z bogatej oferty wyposażeniowej programu BMW Individual jest nowo opracowana lodówka zoptymalizowana pod kątem objętości i łatwości obsługi. Mieści ona dwie butelki 0,7 l i dwie puszki 0,33 l. Wysuwana szuflada pozwala na jeszcze łatwiejszy dostęp do butelek i puszek, a także na przewożenie ich w pewnej pozycji, dzięki czemu w czasie jazdy zawartość lodówki nie będzie źródłem hałasu.

Nowe, 20-calowe obręcze kół BMW Individual wykonane z lekkich stopów, z ramionami w kształcie V oraz dyskretny emblemat BMW Individual dostępne są po raz pierwszy w BMW Individual serii 7 i dopełniają szczególnego wyrazu każdego zindywidualizowanego samochodu BMW serii 7.

Źródło: BMW