Ekspresja radości - nowe BMW Z4 Roadster

Ekspresja radości - nowe BMW Z4 Roadster12.05.2009
BMW Z4 Roadster wylądowało na dachu nowo otwartego salonu dealera BMW Auto Fus w Warszawie. Tak wyglądała premiera nowego modelu BMW Z4 Roadster, która zbiegła się z otwarciem nowej salonu warszawskiego dealera BMW Auto Fus.

Honorowym gościem wieczoru był nowy prezes BMW Polska Andreas Biehler, który po raz pierwszy miał okazję spotkać się z polskimi mediami. Zebranych na dachu budynku gości powitali Hubert Urbański oraz Diana Poteralska-Łyżnik, szefowa PR BMW Polska, którzy przedstawili dziennikarzom Andreasa Biehlera, od niedawna pełniącego funkcję prezesa BMW Polska. Nowy prezes przywitał polskich dziennikarzy, opowiedział o swoich doświadczeniach zawodowych i wyraził nadzieję na częste kontakty oraz przyjazną współpracę.

Miejsce spotkania nie zostało wybrane przypadkowo. Na dachu, który jest lądowiskiem dla helikopterów, pomiędzy zaskoczonymi gośćmi wylądowało z wdziękiem podnoszone przez dźwig BMW Z4. Zdjęciom i filmowaniu nie było końca.

Podczas oficjalnej części imprezy po przemówieniu Tadeusza Fusa na otwarcie salonu odbył się pokaz kreacji inspirowanych BMW Z4 autorstwa Dawida Wolińskiego, a już po zmroku wystąpił Christian Pfeiffer, którego niewiarygodne popisy na motocyklu BMW po raz kolejny wzbudziły zachwyt widzów (Chris występował już podczas Pit Lane Park na warszawskim lotnisku Bemowo).

BMW Z4 to pierwszy roadster BMW z twardym dachem, którego dwuelementowa aluminiowa konstrukcja otwiera się i zamyka w niecałe 20 sekund. Auto ma doskonałe proporcje klasycznego roadstera, wydłużoną maskę, kokpit osadzony na tylnej osi, szeroki rozstaw kół i sportowy wygląd, a przy zamkniętym dachu sylwetką przypomina coupe. Jest większe i bardziej komfortowe od poprzedniego modelu.

W ramach projektu BMW Art. Car, nowe BMW Z4 posłużyło południowoafrykańskiemu artyście Robinowi Rhode jako 306-konny pędzel do namalowania niecodziennego obrazu, powstałego z kolorowych śladów pozostawianych przez auto na płótnie. Charakterystyczne, barwne ślady opon z obrazu stały się motywem przewodnim prezentacji BMW Z4 na całym świecie.

Dostępne na rynku wersje silnikowe auta to trzy sześciocylindrowe jednostki benzynowe o mocy 204 KM w BMW Z4 sDrive23i, 258 KM w BMW Z4 sDrive30i i 306 KM w BMW Z4 sDrive35i. Modele wyposażone są w elementy technologii EfficientDynamics, która zapewnia oszczędne zużycie paliwa i zmniejszona emisje spalin.

Źródło: BMW