BMW Megacity - coraz więcej szczegółów

BMW Megacity - coraz więcej szczegółów24.08.2010
Megacity to elektryczny pojazd od BMW, który swoją premierę będzie miał w 2013 r. Tymczasem firma ujawnia nowe szczegóły na temat konstrukcji. Brytyjski Autocar uchylił rąbka tajemnicy na temat konstrukcji elektrycznego pojazdu Megacity (MCV).

BMW rozpocznie sprzedaż nowego modelu w 2013.

BMW Megacity - coraz więcej szczegółów 1Jak już wiadomo konstrukcja będzie zawierała kilka nowych rozwiązań m.in jednoelementową klatkę przedziału pasażerskiego wykonaną z włókna węglowego.

Podwozie Megacity zostanie wykonane z aluminium i wyposażone w specjalne, wzdłużne przetłoczenia. W przyszłości będą one przedłużone, co pozwoli wykorzystać jedno i to samo podwozie do budowy krótszych i dłuższych (7-miejscowych) wersji Megacity.

Aluminiowe podwozie posłuży również do montażu przedniego zawieszenia i układu kierowniczego, a w tylnej części, w aluminiowym koszyku znajdzie się silnik elektryczny i przekładnia przekazująca napęd na tylną oś. BMW rozważą możliwość wprowadzenia wariantu z niewielkim, dwucylindrowym, jednolitrowym silnikiem spalinowym ustawionym pod maską.

BMW Megacity - coraz więcej szczegółów 2 Bezpośrednio pod przedziałem pasażerskim zostaną umieszczone baterie litowo-jonowe, co pozwoli na odpowiednie rozłożenie mas i spowoduje, iż środek ciężkości będzie wypadał stosunkowo nisko. Zapewne wpłynie to na własności jezdne Megacity. Potwierdziła się informacja sugerująca, iż Megacity nie będzie posiadał środkowego słupka, tym samym druga para drzwi będzie się otwierała przeciwnie do kierunku jazdy.

Projekt elektrycznego pojazdu BMW staje się coraz bardziej realny. Firma z Monachium będzie sprzedawała Megacity pod nieznaną jeszcze marką.

Źródło: foto: BMW, informacja: Moto Target