Nowe BMW M5 bez kamuflażu?

Nowe BMW M5 bez kamuflażu?03.11.2010
Czy tak będzie wyglądała produkcyjna wersja nowego M5? Serwis Worldcarfans.com opublikował zdjęcia szpiegowskie prototypu, który prawdopodobnie jest nowym, "wściekłym" sedanem ze stajni BMW.

Piszemy „prawdopodobnie”, ponieważ zdjęcia mogą równie dobrze przedstawiać zwykłe BMW serii 5 z pakietem M-Sport. Model „upolowany” przez fotoreporterów ma bowiem wydatne błotniki, duże felgi aluminiowe i cztery końcówki układu wydechowego, jednak brakuje dachu i klapy bagażnika wykonanych z włókna węglowego, a właśnie te ostatnie elementy mają znaleźć się w nowej M-piątce.

W kwestii napędu BMW zrezygnowało z ogromnego silnika V10 na rzecz jednostki V8 twin-turbo z bezpośrednim wtryskiem paliwa, która montowana jest także pod maskami modeli X6 M i X5 M. Według nieoficjalnych informacji w M5 motor ten rozwijał nawet 600 KM. Do przeniesienia napędu posłuży dwusprzęgłowa skrzynia biegów o 7 przełożeniach. Nieoficjalne źródła informują także, iż w ofercie pojawi się manualna przekładnia o 6 przełożeniach. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h będzie trwało około 4,4 sekundy, podczas gdy prędkość maksymalna zostanie tradycyjnie ograniczona do 250 km/h.

Nowa jednostka będzie też bardziej wydajna. Dzięki zastosowaniu elementów programu EfficientDynamics, łącznie z systemem start/stop, układem odzyskiwania energii hamowania oraz specjalnymi flapami aerodynamicznym, sportowe BMW będzie spalało mniej paliwa.

BMW M5 2012 zadebiutuje podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie w 2011 roku.

Tutaj można zobaczyć zdjęcia szpiegowskie.

Źródło: foto: BMW, informacja: Moto Target