Jak jeździ się nowym BMW serii 1 M Coupe?

Jak jeździ się nowym BMW serii 1 M Coupe?25.11.2010
Kilka tygodni temu BMW obiecało, że umożliwi osobom prywatnym przejażdżkę modelem BMW serii 1 M Coupe, zanim zadebiutuje on na rynku, a nawet zanim zostanie z niego zdjęty kamuflaż. Teraz mamy okazję przekonać się, że firma dotrzymała słowa ...

...– dwunastu wybrańców zostało zaproszonych do Lipska na jazdę testową na miejscowym torze oraz obejrzenie i dotknięcie wszystkich elementów serii 1 M Coupe z zewnątrz, a nawet pod maską.

A skoro jesteśmy przy silnikach – serwis World Car Fans podał niedawno, iż być może amerykańska wersja BMW Serii 1 M Coupe będzie wyposażona w silnik o mocy 451 KM.

Spekulacje opierają się na tym, iż na oficjalnych listach silników BMW dostępnych dla serii 1 ostatnie trzy pozycje oznaczono hasłem „Pyrat”, które jest kodem serii 1 M Coupe i wpisano tam trzy warianty 6-cylindrowego silnika biturbo N54B3OTO , w tym model przeznaczony na rynek USA właśnie. Wydaje się to jednak dość nieprawdopodobne, ponieważ amerykańskie wersje silników BMW nigdy nie są mocniejsze od swych europejskich odpowiedników. Bardziej prawdziwe wydają się poprzednie doniesienia, że pod maską BMW serii 1 M Coupe znajdzie się 3-litrowy, 6-cylindrowy silnik biturbo o mocy 340 KM.


Źródło: BMW, WCF, opracowanie: BM