Aktualizacja modeli BMW w roku 2011

Aktualizacja modeli BMW w roku 201128.12.2010
BMW rozpocznie wiosnę roku 2011 nowymi ważnymi modelami i wersjami oraz dużym spektrum aktualizacji produktów i rozszerzonymi ofertami. Nowości w programie modeli BMW wyróżniają nowatorskie innowacje zwiększające wydajność, ...

...atletyczna stylistyka i wysoka dynamika jazdy. Modele i aktualizacje będą dostępne w handlu od marca 2011 r.

Aktualizacja modeli BMW w roku 2011 1 Nowe BMW serii 1 Coupe i nowe BMW serii 1 Cabrio zaprezentują się w odpowiednio zmodyfikowanej stylistyce i z ulepszonymi właściwościami aerodynamicznymi. Inne nowości go BMW 320d EfficientDynamics Edition teraz również w wersji Touring, nowe BMW X3 z dwoma dodatkowymi silnikami sześciocylindrowymi do wyboru i pakiet sportowy M do BMW X3. BMW ConnectedDrive zaoferuje wiosną 2011 r. nowe aplikacje do integracji iPhonów, iPodów oraz usług internetowych. A oprócz nowych elementów wyposażenia dodatkowego dla poszczególnych serii oraz rozszerzonej oferty BMW Individual program BMW serii 5 wzbogacony zostanie o nowe wersje xDrive.

Nowe BMW serii 1 Coupe i nowe BMW serii 1 Cabrio
Modyfikacje w nowym BMW serii 1 Coupe i nowym BMW serii 1 Cabrio jeszcze bardziej zwiększają dynamikę i wydajność tych aut. Nowy kształt pasa przedniego obejmuje między innymi tzw. zasłony powietrzne przeciwdziałające zawirowaniom powietrza w rejonie nadkoli i zmniejszające przez to opór powietrza. Akcenty świeżości wnoszą nowo zaprojektowane reflektory i lampy tylne, starannie dopracowane elementy obsługi praz nowości w programie lakierów karoserii, tapicerek i listew wewnętrznych.

BMW 320d EfficientDynamics Edition Touring: więcej miejsca, mniej CO2
Podobnie jak BMW 320d EfficientDynamics Edition oferowane od wiosny 2011 r. BMW 320d EfficientDynamics Edition Touring umacnia pozycję BMW jako światowego lidera w zakresie projektowania wyjątkowo niskoemisyjnych, a jednocześnie dynamicznych modeli samochodów.

Aktualizacja modeli BMW w roku 2011 2BMW 320d EfficientDynamics Edition Touring będzie miało moc 120 kW/163 KM i zużycie paliwa wynoszące zaledwie 4,3 l na 100 km w cyklu testowym UE (114 g CO2 na km). Nowy Touring będzie napędzany czterocylindrowym silnikiem wysokoprężnym najnowszej generacji z układem bezpośredniego wtrysku Common Rail i turbodoładowaniem. W pełni aluminiowa jednostka napędowa oferuje już przy 1750 obr/min maksymalny moment obrotowy na poziomie 380 Nm i przyspiesza w 8,3 s od 0 do 100 km/h. Prędkość maksymalna wynosi w 223 km/h. A to wszystko w połączeniu z bagażnikiem o pojemności do 1385 l.

Nowe BMW X3: więcej dynamiki, miejsca i komfortu
Zwiększona po raz kolejny zwinność, zoptymalizowany komfort jazdy i większa przestronność co raz bardzie j przybliża wprowadzone niedawno na rynek BMW X3 do tego, aby powtórzyć sukces poprzedniego modelu sprzedanego na całym świecie w ilości ponad 600 tys. egzemplarzy. Nowe BMW X3 produkowane w amerykańskich zakładach BMW w Spartanburgu (Karolina Południowa) oferowane będzie od wiosny 2011 r. z dwoma dodatkowymi silnikami sześciocylindrowymi do wyboru. BMW X3 xDrive30d wyposażone będzie w sześciocylindrowy silnik wysokoprężny o mocy 190 kW/258 KM i podobnie jak model czterocylindrowy w BMW X3 xDrive20d będzie oferować najlepszy w swojej klasie mocy stosunek osiągów do zużycia paliwa. Kolejna nowość, BMW X3 xDrive28i, wyposażone będzie w 3-litrowy silnik wolnossący z układem VALVETRONIC o mocy 190 kW/258 KM. Oferowany w wyposażeniu standardowym napęd na cztery koła BMW xDrive oraz wersja BMW X3 xDrive35i o mocy 225 kW/306 KM, jak i cztery pozostałe nowoczesne silniki sprawiają, że ten SAV można po raz kolejny uznać za wzorzec dla konkurencji.

Aktualizacja modeli BMW w roku 2011 3 Pakiet sportowy M do BMW X3
Od roku modelowego 2011 oferowany będzie pakiet sportowy M do nowego BMW X3. Oferta przygotowana przez BMW M GmbH specjalnie na potrzeby nowego SAV-a gwarantuje wyjątkowo intensywne wrażenia z jazdy. Pakiet sportowy M obejmuje wysokiej jakości komponenty układu jezdnego, komponenty aerodynamiczne i karoseryjne oraz wyposażenie wnętrza. Są to m.in. pakiet aerodynamiczny M, obręcze kół M ze stopów lekkich i wnętrze nastawione na czystą radość z jazdy. Wzmacniają one jeszcze bardziej dynamiczne właściwości jezdne nowego BMW X3 i oprócz tego podkreślają jego charakterystyczny wygląd.

Nowe wyposażenie dodatkowe i nowe wersje BMW serii 5 xDrive
Poprzez dodatkowe nowości w modelach i wyposażeniu paleta produktów BMW jest teraz jeszcze bardziej wszechstronna, aktualna i atrakcyjna. Są to takie elementy wyposażenia dodatkowego jak kierownice z dźwigienkami zmiany biegów do BMW serii 1, pełnokolorowy wyświetlacz BMW Head Up do BMW serii 5 lub WLAN Hotspot telefonu tylnego w rozszerzonej wersji do BMW serii 7. Oprócz tego program BMW serii 5 uzupełniony będzie o nowe wersje z inteligentnym napędem na cztery koła BMW xDrive.

BMW ConnectedDrive: z nowym interfejsem do integracji aplikacji iPhone
Po raz pierwszy od wprowadzenia MINI Connected BMW Group oferuje teraz również w BMW wybrane aplikacje do iPhone'a przeznaczone do integracji w pojeździe. Tym samym bogata oferta BMW ConnectedDrive uzupełniona będzie o następną, niespotykaną u konkurencji funkcję. Po raz kolejny udowadnia to rolę BMW jako lidera w zakresie połączeń sieciowych w pojazdach. Ta oferta usprawniająca integrację urządzeń Apple iPhone wejdzie na rynek wiosną 2011 r. wraz z wprowadzeniem nowego BMW serii 1 Coupe i nowego BMW serii 1 Cabrio. Dzięki temu po raz pierwszy możliwe będą wyświetlanie takich funkcji jak Facebook, radio internetowe czy Twitter na monitorze pokładowym oraz ich obsługa kontrolerem iDrive.

Źródło: informacja: Moto Target