G-Power Performance Package dla BMW M3 GTS

G-Power Performance Package dla BMW M3 GTS28.01.2011
Tuner G-Power zaprezentował mocny pakiet tuningowy dla BMW M3 GTS. W jego skład wchodzi m.in. specjalna wersja systemu kompresorów G-Power o nazwie SK II CS S, która ma zwiększyć moc silnika do ponad 600 koni mechanicznych.

G-Power Performance Package dla BMW M3 GTS 1Trudno powiedzieć, żeby BMW M3 GTS czegoś brakowało, zwłaszcza na torze wyścigowym. Ma w pełni regulowane zawieszenie, konturowane fotele kubełkowe i jest o 417 kg lżejsze od standardowego coupe M3. Jednak G-Power pokazało, że można jeszcze wycisnąć co nieco z niemieckiego modelu.

Chodzi oczywiście o moc silnika. G-Power zastosowało w tym celu system kompresorów własnego pomysłu o nazwie SK II CS „Sporty Drive”. Tuner nie podał szczegółowych danych, ale wiadomo, że dzięki jego zabiegom 4,4-litrowa jednostka V8 będzie w stanie generować ponad 600 koni mechanicznych mocy.

Połączenie świetnego zawieszenia z taką mocą silnika powinno perfekcyjnie sprawdzić się na torze wyścigowym. Nie znamy jeszcze ceny pakietu G-Power, ale przypuszczamy, że nie będzie skromna.

Źródło: G-Power, opracowanie BM