Prototypowy, hybrydowy sedan BMW na Auto Shanghai

Prototypowy, hybrydowy sedan BMW na Auto Shanghai07.04.2011
Podczas wystawy Auto Shanghai, która rozpocznie się 21 kwietnia, BMW Brilliance Automotive zaprezentuje koncepcyjnego sedana z segmentu premium wyposażonego w napęd hybrydowy typu plug-in. BMW weszło w jont venture z ...

...Brilliance China Automotive Holdings Ltd. i stworzyło nowy pojazd dla Chin. Prototyp bazuje na BMW serii 5 Sedan o wydłużonym rozstawie osi, stworzonym również specjalnie na potrzeby rynku chińskiego i produkowanym w fabryce w Szenjang. Koncepcyjny sedan to pierwszy pojazd w swoim segmencie w Chinach, który będzie połączeniem luksusowego stylu z dbałością o środowisko naturalne.

Prototypowy, hybrydowy sedan BMW na Auto Shanghai 1Jego napęd stanowi silnik spalinowy o mocy 160 kW wyposażony w technologię BMW TwinPower Turbo i motor elektryczny o mocy 70 kW. Innowacyjna koncepcja obejmuje również specjalne baterie, które można ładować korzystając z sieci elektrycznej. Korzystając wyłącznie z energii elektrycznej prototyp może przejechać do 75 km, rozwijając przy tym prędkość maksymalną 60 km/h. Przy użyciu silnika spalinowego, zakres zwiększa się do 400 km.

Prototyp hybrydowego sedana to część strategii BMW dotyczącej elektromobilności w Chinach. Firma prowadzi aktualnie kilka projektów wspierających wprowadzenie na rynek chiński pojazdów z napędem elektrycznym. W efekcie pierwszego niemiecko-chińskiego projektu badawczego – kooperacji z Uniwersytetem Tongji w Szanghaju - powstał model BMW serii 5 o wydłużonym rozstawie osi, który posiadał całkowicie elektryczny napęd. Na początku roku Chiny zostały również włączone do światowego programu testów elektrycznego modelu MINI E. Mieszkańcy Pekinu i Szenzen sprawdzają, jak spisuje się MINI E w codziennym użytku. To samo dotyczy również BMW ActiveE. Ten elektryczny pojazd bazujący na BMW serii 1 Coupe wejdzie do użytku w Chinach jeszcze w tym roku.

Jeśli chodzi o BMW serii 5 Sedan, to ma on wejść do produkcji w Chinach w 2013 roku.

Źródło: BMW, opracowanie: BM