Premiera nowego BMW serii 3 już w piątek

Premiera nowego BMW serii 3 już w piątek11.10.2011
Niemiecki koncern zapowiedział oficjalną premierę nowej generacji modelu BMW serii 3 na ten piątek. Prezentacja będzie miała miejsce w fabryce firmy w Monachium, a entuzjaści marki na całym świecie będą mogli obejrzeć transmisję z tego wydarzenia na żywo ...

...za pośrednictwem Facebook’a. Wystarczy 14. października o godz. 16:00 zasiąść przed ekranem komputera i kliknąć na ten link .

Producent nie podał jeszcze żadnych szczegółów technicznych na temat nowej serii 3, ale zawsze można liczyć na prasę i internetowe blogi, którym udaje się zwykle wyciągnąć istotne informacje nieco wcześniej.

Premiera nowego BMW serii 3 już w piątek 1 Magazyn Autoevolution donos, że silnik dla bazowego wariantu 316i będzie dysponować 4-cylindrowym silnikiem o mocy 136 KM, wariant 320i jednostką napędową o mocy 184 KM, a wariant 328i będzie korzystać z silnika o mocy 245 KM. Oprócz tego w wariancie 335i dostępna ma być 3-litrowa jednostka V6 biturbo o mocy 306 KM. Jeśli chodzi o ofertę diesli, to wariant 316d ma generować moc 115 KM, a w wariancie 323d 4-cylindrowy silnik zastąpi dotychczasową jednostkę 6-cylindrową.

BMW ma także wprowadzić hybrydowy wariant Active Hybrid 3, korzystający z 3-litrowego, 6-cylindrowego silnika benzynowego Twin Power i elektrycznej jednostki napędowej, które wspólnie pozwolą kierowcy na wykorzystanie 340 KM mocy. Słychać również plotki, że wersja 3M mogłaby korzystać z 6-cylindrowego silnika z potrójnym turbodoładowaniem.

W sieci pojawiły się także pierwsze zdjęcia wnętrza nowej serii 3 – można je oglądać na jokeforblog.blogspot.com.

Źródło: BMW, opracowanie: BM