Nowe BMW serii 3 Coupé

Nowe BMW serii 3 Coupé21.05.2006
W nowym BMW serii 3 Coupé debiutuje niecodzienny silnik: pierwszy sześciocylindrowy silnik rzędowy z układem High Precision Injection, podwójną turbosprężarką i skrzynią korbową wykonaną całkowicie z aluminium ...

Zaprojektowane całkowicie od nowa dwudrzwiowe auto to nowy wzorzec elegancji, jakości i komfortu spod znaku BMW. Auto podnosi standardy dynamiki jazdy. W nowym BMW serii 3 Coupé debiutuje niecodzienny silnik: pierwszy sześciocylindrowy silnik rzędowy z układem High Precision Injection, podwójną turbosprężarką i skrzynią korbową wykonaną całkowicie z aluminium.

Nowe BMW serii 3 Coupé 1 Potencjał jednostki napędowej BMW 335i Coupé o mocy 225 kW/306 KM przekłada się na znacznie wyższy moment obrotowy i przyspieszenie, ale nie na wzrost zużycia paliwa. Również pozostałe modele dostępne od początku sprzedaży we wrześniu 2006 r. – BMW 330i Coupé (200 kW/272 KM), BMW 325i Coupé (160 kW/218 KM) i BMW 330d Coupé (170 kW/231 KM) – w imponujący sposób odzwierciedlają ideę efektywnej dynamiki. W późniejszym czasie ofertę uzupełnią dalsze wersje dwudrzwiowej wersji z silnikami cztero- i sześciocylindrowymi. Obok sześciobiegowej skrzyni manualnej dostępna jest również nowa sześciobiegowa skrzynia automatyczna. Znacznie krótsze czasy przełączeń umożliwiają bardziej spontaniczną reakcję na pedał gazu. Nowa skrzynia automatyczna podnosi nie tylko komfort, ale i dynamikę jazdy.

Kolejnym novum jest tu inteligentny napęd na cztery koła BMW xDrive. Po raz pierwszy w Coupé najbardziej zaawansowany napęd tego typu będzie mógł pokazać swoje zalety w zakresie bezpieczeństwa i dynamiki jazdy.

Nowe BMW serii 3 Coupé 2 Wyjątkowy charakter nowego auta widoczny jest już na pierwszy rzut oka, a każdy detal potwierdza pierwsze wrażenie. Obok ogólnego wyglądu karoserii również kształt przednich reflektorów, konfiguracja i stylistyka lamp tylnych, lusterka zewnętrzne oraz wnętrze auta zaprojektowano specjalnie pod kątem nowego Coupé. Dlatego wygląd tego samochodu jest tak samo niepowtarzalny, jak jego charakter.

Nowe BMW serii 3 Coupé potrafi trwale zafascynować już od pierwszego wejrzenia. Napęd zachwyca mocą i zaskakuje wzorową wydajnością, a układ jezdny przetwarza moc silnika na dynamikę w sportowy i bezpieczny sposób. BMW serii 3 Coupé pozwala pod każdym względem cieszyć się świadomą radością z jazdy.

Kupno coupé jest wyrazem poszukiwania indywidualnego stylu. Istotną rolę odgrywa przy tym wygląd auta, ale też jego dynamika. Prace konstrukcyjne nad nowym BMW serii 3 Coupé koncentrowały się więc na przekonującym połączeniu tych cech. W ten sposób powstało dwudrzwiowe auto łączące nieprzeciętną radość z jazdy z elegancką i niepowtarzalną stylistyką.

Tym samym nowe BMW serii 3 Coupé demonstruje sporą dawkę pewności siebie i wyszukanego smaku. Auto zaprojektowano dla kierowców, którzy cenią sobie sportowe, aktywne podejście do samochodu i potrafią docenić stylowy wygląd, najwyższą jakość i odpowiednią prezencję w ruchu drogowym.

Nowe BMW serii 3 Coupé 3 Mimo technicznego pokrewieństwa z Limuzyną i Touringiem nowe BMW serii 3 Coupé może jak nigdy dotąd pochwalić się własnym, oryginalnym wyglądem. Z każdej perspektywy to dwudrzwiowe auto rozpoznawalne jest jako BMW, ma jednak wyraźną indywidualną nutę. Stylistyka karoserii pozbawiona jest krzykliwych elementów i robi spore wrażenie. Wygląd pojazdu jest wyważony, widać tu doskonałe proporcje i dopracowanie szczegółów. Nowe BMW serii 3 Coupé jest ucieleśnieniem charyzmatycznej elegancji w nowoczesnej szacie.

Typowy charakter Coupé widać szczególnie z boku. Płynna sylwetka BMW serii 3 Coupé już na pierwszy rzut oka sygnalizuje "zamiłowanie" do dynamicznej jazdy. Duży rozstaw osi, przesunięta mocno do tyłu kabina pasażerska oraz niska, łagodnie opadająca ku tyłowi linia dachu markuje smukły profil karoserii, a masywne błotniki nadają całości solidnego wyglądu.

Źródło: BMW