BMW ActiveHybrid 5 zadebiutuje w Tokio

BMW ActiveHybrid 5 zadebiutuje w Tokio14.11.2011
Międzynarodowy Salon Motoryzacyjny w Tokio, który odbędzie się w dniach 3-11 grudnia będzie dla BMW okazją do zaprezentowania światowej premiery nowego BMW ActiveHbrid 5. Poza tym na stoisku niemieckiego producenta będzie można oglądać ...

...nowe, 4-cylindrowe silniki wykorzystujące technologię BMW TwinPower Turbo i – po raz pierwszy na rynku japońskim – 6-cylindrowego diesla pracującego w technologii BMW BluePerformance.

BMW ActiveHybrid 5 zadebiutuje w Tokio 1Odwiedzający tokijską wystawę będą mogli także zapoznać się bliżej z nową generacją technologii ActiveHybrid.

Premierowego sedana ActiveHybrid 5 napędza 6-cylindrowy silnik benzynowy współpracujący z 8-biegową przekładnią automatyczną uzupełniony o napęd elektryczny czerpiący energię z baterii litowo-jonowej. Taki pakiet technologiczny zapewnia trzeciemu modelowi hybrydowemu w ofercie BMW możliwość poruszania się w warunkach miejskich przy wykorzystaniu wyłącznie energii elektrycznej. BMW ActiveHybrid 5 zostało także wyposażone w jedyny w swoim rodzaju, inteligentny system zarządzania energią, który współpracuje z systemem nawigacji, by z wyprzedzeniem przygotować samochód na zmieniające się warunki drogowe.

Źródło: BMW, opracowanie: BM