Relacja filmowa z prezentacji BMW w Tokio

Relacja filmowa z prezentacji BMW w Tokio01.12.2011
Atrakcją konferencji prasowej grupy BMW zorganizowanej tuż przed oficjalnym rozpoczęciem międzynarodowego salonu motoryzacyjnego w Tokio (3-11 grudnia) była światowa premiera BMW ActiveHybrid5 oraz dwóch modeli z serii i - i3 Concept ...

...można naładować wykorzystując zwykłe gniazdko elektryczne w ciągu sześciu godzin. Z oboma koncepcyjnymi pojazdami z napędem elektrycznym europejska publiczność mogła się zapoznać w marcu tego roku podczas salonu motoryzacyjnego w Genewie.

BMW ActiveHybrid 5 to sedan z napędem hybrydowym, na który składa się 6-cylindrowa jednostka benzynowa współpracująca z 8-biegową przekładnią automatyczną i silnik elektryczny zasilany baterią litowo-jonową. W warunkach miejskich ActiveHybrid 5 może poruszać się napędzany wyłącznie energią elektryczną, a gdy potrzebna jest bardziej dynamiczna jazda do akcji włącza się silnik benzynowy. BMW ActiveHybrid 5 zostało także wyposażone w unikalny, inteligentny system zarządzania energią współpracujący z systemem nawigacyjnym i przygotowującym pojazd zawczasu to zmian warunków drogowych.

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowych z konferencji prasowej BMW w Tokio i prezentacji ActiveHybrid 5 i obu elektrycznych modeli i.


Źródło: BMW, opracowanie: BM