Nowe BMW serii 3 już w Polsce

Nowe BMW serii 3 już w Polsce09.02.2012
Wyśmienici polscy sportowcy byli gośćmi specjalnymi prezentacji prasowej nowego BMW serii 3. Szósta generacja legendarnej "trójki" dostępna jest w trzech liniach stylistycznych. Zaproszeni sportowcy reprezentowali więc trzy dyscypliny ...

...i pokazali zebranym na premierze dziennikarzom namiastkę swoich umiejętności. Jako pierwszy popis swoich umiejętności dał Krzysztof Golonka, Mistrz Świata w Trikach Piłkarskich 2011/2012 (The Best Shows), a także finalista programu „Mam Talent”.

Nowe BMW serii 3 już w Polsce 1 Następnie widzowie mogli podziwiać fascynujący pokaz szermierki w wykonaniu najlepszych polskich florecistek: Sylwii Gruchały - medalistki olimpijskiej, wielokrotnej Mistrzyni Świata i Europy, oraz Małgorzaty Wojtkowiak, Mistrzyni Świata z drużyny, medalistki Mistrzostw Europy i olimpijki z Pekinu. Niezwykle dynamiczna i zacięta była walka w tenisa stołowego między Przemkiem Sałacińskim, reprezentującym barwy drugoligowej drużyny KS Spójnia Warszawa, a Moniką Perzyną, która w 2003 roku zdobyła tytuł Akademickiej Mistrzyni Europy.

Prowadzący prezentację dziennikarz i komentator sportowy, Bożydar Iwanow przyznał, że piłkarze lubią chwalić się typowo sportowymi i wyjątkowo drogimi samochodami, ale na co dzień najbardziej cenią komfort i osiągi oferowane przez sportowe limuzyny marki BMW. Zalety i cechy charakterystyczne nowej, większej „trójki” przedstawiali Dyrektor Sprzedaży BMW Group Polska, Maciej Galant, oraz Product Manager, Grzegorz Sieczkowski.

To nie przypadek, że premiera nowej serii 3 Limuzyna przypada w roku, w którym odbędą się Igrzyska Olimpijskie w Londynie oraz Mistrzostwa Europy w Pilce Nożnej EURO 2012. Sport stanowi nieustającą inspirację dla projektantów i inżynierów koncernu. BMW serii 3, nazywane najbardziej sportową limuzyną świata, ma sport w swoich genach. Od atletycznej sylwetki i pełnej dynamizmu stylistyki poprzez doskonałą dynamikę jazdy i osiągi, wydajność i innowacje BMW serii 3 ma wszystko aby skutecznie rywalizować na arenach całego świata - powiedział Maciej Galant.

Nowe BMW serii 3 już w Polsce 2 Szósta generacja BMW serii 3 Limuzyna prezentuje masywną sylwetkę, jest dłuższa (+ 93 mm) i ma większy rozstaw osi (+ 50 mm). Wnętrze BMW serii 3 oferuje odczuwalnie większą przestrzeń, co docenią zapewne zwłaszcza pasażerowie siedzący z tyłu. Po raz pierwszy w BMW serii 3 oferowane są trzy różne linie stylistyczne: „Sport”, „Luxury” oraz „Modern”.

Napęd i zawieszenie od dawna należą do mocnych stron marki, dzięki czemu nowe BMW serii 3 cechuje duża zwinność i dynamiczny sposób jazdy. Mimo większych gabarytów limuzyna jest o 40 km lżejsza od swojej poprzedniczki. Klienci mają do wyboru cztery oszczędne i dynamiczne jednostki napędowe, wyposażone w nowoczesną technologię BMW Twin Power Turbo. Oprócz dwóch zoptymalizowanych silników wysokoprężnych i popularnego 6-cylindrowego silnika benzynowego wprowadzono BMW 328i – nowy czterocylindrowy silnik najnowszej generacji z turbodoładowaniem, zapewniający dynamiczne wrażenia z jazdy przy zmniejszonym zużyciu paliwa i emisji spalin.

BMW jako pierwszy producent oferuje ośmiostopniową skrzynię automatyczną w segmencie klasy średniej premium. Jest ona dostępna w zestawieniu ze wszystkimi silnikami benzynowymi oraz wysokoprężnymi i standardowo wyposażona w funkcję Auto Start Stop.

Nowe BMW serii 3 już w Polsce 3 Kierowca może wybrać jeden z czterech trybów jazdy: COMFORT, SPORT i SPORT + lub oszczędnościowy tryb ECO PRO. Pomaga on zoptymalizować jazdę pod względem zużycia paliwa, zapewniając tym samym większy zasięg na jedno tankowanie. To samo odnosi się do mistrza emisji CO2,czyli BMW 320d EfficientDynamics Edition, które przy maksymalnej mocy 120 kW / 163 KM spala w nowym europejskim cyklu jazdy 4,1 l oleju napędowego na 100 km, a jego emisja CO2 wynosi 119 g/km.

BMW serii 3 oferuje niedostępne wcześniej w tym segmencie innowacje z zakresu BMW ConnctedDrive, takie jak wyświetlacz Head up Display, BMW Apps, czy BMW Teleserwis.

Źródło: BMW