Seria BMW M Performance zastąpi modele 'is'

Seria BMW M Performance zastąpi modele 'is'27.08.2012
Na początku tego roku bawarski producent uszczęśliwił swoich fanów informacją, że rozszerza swoją gamę modelową o nową serię sportowych produktów. W ofercie BMW miała zająć miejsce między standardowymi modelami a „prawdziwymi” modelami M....

Opatrzono ją nazwą BMW M Performance Automobiles i wyposażono w silniki tri-turbo. Oprócz 6-cylindrowego, 3-litrowego diesla stworzonego specjalnie na potrzeby tej serii techniczną atrakcją modeli M Performance jest także 8-biegowa przekładnia automatyczna Sports i inteligentny napęd na wszystkie koła xDrive.

Wkrótce po ogłoszeniu tej nowiny zobaczyliśmy pierwszych przedstawicieli nowej serii. Mowa tu o BMW M550d xDrive i BMW X6 M50d.

Jak doniósł ostatnio magazyn Car and Driver, wkrótce modele z serii M Performance zastąpią aktualną serię oznaczoną literami „is”. Ma do tego dojść, gdy na rynek zostanie wprowadzona nowa generacja tych pojazdów. Oznacza to, że na przykład model 335is stanie się sedanem M335i i coupe oraz kabrioletem M435i. Literka M ma się pojawić także przy niektórych modelach z serii Z4, serii 1, serii 3 oraz zupełnie nowych serii 2 i 4.

Jak twierdzi magazyn Car and Driver zmiana ta może również oznaczać, że mimo wcześniejszych zapowiedzi, iż modele M Performance będą wyposażane w silniki zastrzeżone tylko dla tej serii, producent jednak zmienił zdanie. Dziennikarze z Car and Driver sugerują także, że być może BMW 335i i BMW M435i pojawią się na rynku już w przyszłym roku. Cóż, wygląda na to, że seria M Performance wzmocni swoją pozycję w gamie BMW.

Źródło: Car and Driver, BMW, opracowanie: BM