BMW X4 zadebiutuje w Detroit

BMW X4 zadebiutuje w Detroit12.11.2012
Prasa motoryzacyjna od kilku dni rozpisuje się na temat pogłosek, jakoby BMW przygotowywało koncepcyjną wersję nowego modelu. Ma nim być crossover o nazwie X4. Koncepcyjny pojazd miałby zostać zaprezentowany ...

...oficjalnie podczas przyszłorocznego North American International Auto Show w Detroit, które odbędzie się w połowie stycznia 2013.

BMW X4 to, jak spekuluje prasa, model X3 w wersji „sport atcivity” i coś w rodzaju tańszej wersji X6. Pod względem technicznym miałby bazować na BMW X3, lecz różnić się od niego na takiej samej zasadzie, jak BMW X6 różni się od BMW X5. Prawdopodobnie przednia część nadwozia będzie przypominać X3, a profil X6. To wszystko jednak tylko przypuszczenia.

Jeśli chodzi o specyfikację techniczną, należy zakładać, że model będzie wyposażony w napęd na wszystkie koła, a klienci będą mogli wybierać spośród gamy silników benzynowych i wysokoprężnych. Poza tym podobno bawarski producent już rozważa przygotowanie BMW X4 w wersji M i w wariancie z superdieslem.

Nowy pojazd bawarskiego producenta miałby stać się konkurencją dla nowych produktów w ofertach największych rynkowych rywali BMW – Porsche Macan, które ma się pojawić w salonach sprzedaży już w przyszłym roku oraz Mercedesa-Benz MLC, który ma być produkowany w USA od 2015 roku.

Źródło: Motorward.com, opracowanie: BM