Citroen C3 Aircross - ulubieniec Polaków?

Citroen C3 Aircross - ulubieniec Polaków?12.02.2018
Nowy SUV Citroen C3 Aircross, który niespełna 2 miesiące temu trafił do polskich salonów sprzedaży już zdołał podbić serca czytelników i internautów kolejnego plebiscytu, zdobywając tytuł "Auto Lidera 2017" w plebiscycie tygodnika "Motor" i miesięcznika "Auto Moto".

Kompaktowy SUV, Citroen C3 Aircross, od samego początku stał się gwiazdą motoryzacyjnych konkursów i plebiscytów. Pod koniec 2017 r. mial już na koncie nagrody Argus w kategoriach „Najlepszy SUV miejski” oraz „Argus Car 2018”. Na liście wyróżnień znalazł się także tytuł „Autobest 2018/Best Buy Car of Europe” przyznawany przez europejskich dziennikarzy. Latem 2018 r. poznamy zwycięzców konkursu „World Car Of The Year 2018”, w którym C3 Aircross rywalizuje o nagrodę w kategorii „World Car Design of the Year”. Ukoronowaniem tej passy nowego modelu, był awans do finałowej siódemki konkursu „Samochód Roku 2018 (Car Of The Year 2018)”. Zwycięzcy tego niezwykle prestiżowego konkursu zostaną ogłoszeniu w marcu, podczas salonu samochodowego w Genewie.

Citroen C3 Aircross jest doceniany także w Polsce. W listopadzie 2017 r. czytelnicy tygodnika „Auto Świat” przyznali mu „Złotą Kierownicę” w kategorii małych SUV-ów.

Citroen C3 Aircross

Wczoraj podczas gali plebiscytu tygodnika „Motor” i miesięcznika „Auto Moto”, C3 Aircross odniósł kolejny sukces: został wybrany „najpszym modelem w kategorii Mayły SUV/Crossover. Konkurs jest organizownany od od 2004 i jest jednym z najstarszych i najważniejszych konkursów motoryzacyjnych w Polce. A jego zwycięzcy wybierani są przez czytelników i internautów tygodnika „Motor” i miesięcznika „Auto Moto”.

Citroen C3 Aircross to kompaktowy, pełen wyrazu SUV nowej generacji. Barwną osobowość tego modelu odzwierciedlają liczne możliwości personalizacji, obejmujące aż 90 kombinacji wyglądu zewnętrznego i pięć możliwości wystroju wnętrza. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, model ten oferuje niespotykanie przestronne wnętrze oraz doskonałe doświetlenie kabiny dzięki otwieranemu, przeszklonemu dachowi. Citroen C3 Aircross, stworzony w myśl programu „Citroen Advanced Comfort”, zaprasza do podróży w komfortowych warunkach i zapewnia unikatowe doznania z jazdy. Swobodnie czuje się w mieście, jak i na dalekich trasach, a większe możliwości poruszania się w trudnym terenie ma dzięki systemom Grip Control i Hill Assist Descent. Dodatkowo dysponuje zaawansowanymi technologiami obejmującymi 12 systemów wspomagających prowadzenie, takimi jak wyświetlacz przezierny HUD, a także czterema technologiami łączności z otoczeniem, jak np. bezprzewodowa ładowarka do smartfonów.

Źródło: Citroen