Nowe Citroeny Berlingo i C4 Cactus w finale konkursu Autobest 2019

Nowe Citroeny Berlingo i C4 Cactus w finale konkursu Autobest 201930.10.2018
Jury europejskiej nagrody Autobest wyłoniło sześciu finalistów spośród 20 zgłoszonych modeli. Wśród nich znalazły się dwa modele Citroena - Nowy Citroen Berlingo i Nowy Citroen C4 Cactus.

Nagroda przyznawana jest od 2001 roku. Co roku Autobest wybiera „Best Buy Car of Europe”, czyli samochód, który najlepiej w danym roku spełniał oczekiwania klientów.

W tym roku Nowy Citroën Berlingo i Nowy Citroën C4 Cactus znalazły się w gronie sześciu finalistów walczących o ten prestiżowy tytuł. Citroën jest pierwszym producentem, którego dwa modele znalazły się w finale konkursu od początku jego istnienia.

Citroen Berlingo
Nowy Citroen Berlingo

Berlingo był w 2017 roku najlepiej sprzedającym się modelem Citroëna w 17 krajach. Dziś jest drugim najlepiej sprzedającym się modelem Citroëna po C3. Jest również drugim najlepiej sprzedającym się w Europie kombivanem. Wersja dostawcza nieprzerwanie zajmuje miejsce na podium w swoim segmencie na rynku lekkich samochodów dostawczych. Od wprowadzenia modelu w 1996 roku zostało wyprodukowanych łącznie 3,3 milionów sztuk. Nowa generacja, zainspirowana oczekiwaniami klientów doskonale ilustruje nowe hasło marki „Inspired by you”. Nowy Citroën Berlingo to niezwykle wszechstronny samochód. Jest doskonałą ofertą dla rodzin lub seniorów, którzy znajdą w tym modelu idealnego partnera w prowadzeniu aktywnego trybu życia. Klienci cenią w nim przede wszystkim przestronne wnętrze i funkcjonalność.

Nowy C4 Cactus jest ultrakomfortowym hatchbackiem o unikatowej osobowości. To prawdziwa rewolucja dla modelu C4 Cactus, który wznosi się na kolejny poziom pod względem technologii i silników, a jednocześnie wyróżnia się unikatowym charakterem i komfortem. Stylistyka samochodu pozostaje odważna i nowoczesna, a samochód zyskuje bardziej prestiżowy charakter. Wnętrze nowego C4 Cactusa zwraca uwagę komfortem poprzez program Citroën Advanced Comfort®. W modelu zastosowano zawieszenie z progresywnymi ogranicznikami hydraulicznymi® (Progressive Hydraulic Cushions® - PHC). Nowy C4 Cactus jest również pierwszym modelem marki na świecie, w którym pojawiły się siedzenia Advanced Comfort.

Citroen C4 Cactus
Nowy Citroen C4 Cactus

Jury składające się z 31 dziennikarzy motoryzacyjnych z 31 krajów Europy, będzie oceniać finałowe modele na podstawie 13 kryteriów, w tym stosunku jakości do ceny, stylistyki, komfortu i zastosowanych technologii oraz jakości oferowanych usług dostępności części zamiennych w sieci dystrybucji.

27 i 28 listopada odbędą się testy porównawcze sześciu finalistów. Model, który zdobędzie największą liczbę głosów, otrzyma prestiżowy tytuł. Zwycięzca konkursu zostanie ogłoszony 15 grudnia 2018 roku.

Źródło: Citroen