Citroen C5 Aircross najlepszym kompaktowym SUVem

Citroen C5 Aircross najlepszym kompaktowym SUVem12.02.2020
Citroen C5 Aircross po raz kolejny doceniony: w plebiscycie "Auto Lider 2020" otrzymał nagrodę dla najlepszego kompaktowego SUV-a. Od stycznia 2020 r. w sprzedaży jest dostępna także wersja z napędem hybrydowym.

Organizowany przez redakcje tygodnika „Motor” i miesięcznika „Auto Moto” plebiscyt „Auto Lider” to jeden z najstarszych i największych tego typu konkursów w Polsce. W tym roku czytelnicy obu magazynów oraz internauci wybierali najlepsze samochody w 14 kategoriach. Citroen C5 Aircross został sklasyfikowany w kategorii kompaktowy crossover/SUV i w tej klasie zdobył najwięcej głosów czytelników.

SUV Citroen C5 Aircross proponuje świeże spojrzenie na kanony stylistyczne obowiązujące w tym segmencie i prezentuje silny oraz zdecydowany wizerunek pozbawiony agresji. Silne i muskularne nadwozie samochodu wyróżnia się za sprawą zrównoważonej sylwetki z wysoko usytuowaną maską i łagodnie zarysowanej bryły podkreślonej masywnymi wykończeniami. Komfortowa kabina samochodu dzięki solidnej i zaprojektowanej w poziomie desce rozdzielczej daje poczucie siły i przestrzeni.

Citroen C5 Aircross
Citroen C5 Aircross

SUV Citroen C5 Aircross, wpisujący się w założenia programu Citroen Advanced Comfort®, inicjuje znaczące zmiany w segmencie, oferując nową jakość komfortu i przestrzeni w kabinie. Jest też pierwszym samochodem z nowym systemem zawieszenia wyposażonym w progresywnie działające poduszki hydrauliczne Progressive Hydraulic CushionsTM, który lepiej tłumi nierówności drogi i zapewnia niezrównany komfort jazdy, typowy dla marki Citroen.

Źródło: Citroen