e-Berlingo Van zaprezentowany przez Citroena

e-Berlingo Van zaprezentowany przez Citroena19.01.2021
Citroen zaprezentował e-Berlingo Vana, elektryczną i połączoną ze światem wersję swojego lekkiego samochodu dostawczego, który trafi do sprzedaży w drugiej połowie 2021 r.

e-Berlingo Van stanowi odpowiedź dostosowaną do codziennych potrzeb użytkowników biznesowych – oferuje im dużą swobodę działania w objętych coraz ostrzejszymi przepisami strefach miejskich, a dzięki sięgającemu 275 km zasięgowi (w cyklu WLTP) również w strefach podmiejskich i wiejskich. Dysponujący wszystkimi atutami napędu elektrycznego, e-Berlingo Van zachował wszystkie zalety, z których słynie Berlingo i jest wciąż dostępny w czterech konfiguracjach nadwozia oraz dysponuje pojemnością użyteczną do 4,4 m3, ładownością sięgającą 800 kg i modularnością kabiny Extenso®.

Citroen
Citroen e-Berlingo Van

Połączony z aplikacją MyCitroen do zdalnego sterowania ładowaniem akumulatora trakcyjnego i aplikacją Free2Move oferującą dostęp do ponad 220 000 stacji ładowania w Europie, e-Berlingo Van może być również wyposażony w opcji w najnowsze technologie, takie jak pierwszy w tej klasie samochodów wyświetlacz projekcyjny Head up display czy też zespół zegarów z nowym, 10-calowym ekranem cyfrowym wysokiej rozdzielczości.

Citroen zaprezentował e-Berlingo Vana, elektryczną wersję lekkiego samochodu dostawczego marki, oferującego dzięki unikatowym technologiom większą produktywność klientom biznesowym. Cechuje się przy tym wciąż tak samo wzorcową modularnością i ładownością, a ponadto zaletami napędu elektrycznego.

Citroen
Citroen e-Berlingo Van

„Citroen Berlingo Van wyznacza standardy na rynku furgonetek i jest powszechnie ceniony za zmysł praktyczny i liczne innowacyjne rozwiązania, których był prekursorem. Dzięki zastosowaniu najlepszych rozwiązań z zakresu napędu elektrycznego zapewnia jeszcze więcej spokoju ducha użytkownikom biznesowym. W Citroenie e-Berlingo Vanie znajdą idealnego partnera do realizacji codziennych zadań w warunkach niespotykanego komfortu, przy pełnej swobodzie poruszania się i z pełną kontrolą nad kosztami użytkowania. I to bez pomniejszania ładowności i przestrzeni ładunkowej. Po modelu e-Jumpy, który został wybrany vanem roku, oraz po e-Jumperze, e-Berlingo Van jest kolejnym ważnym ogniwem naszej elektrycznej ofensywy i konkretną odpowiedzią na nowe wyzwania w zakresie mobilności stojące przed wszystkimi użytkownikami biznesowymi”. Vincent Cobée – dyrektor generalny Citroena.

Źródło: Citroen