Sukces marki Citroen w plebiscycie Auto Lider 2021

Sukces marki Citroen w plebiscycie Auto Lider 2021 16.02.2021
Nowy Citroen C4 i e-C4 zwyciężył w kategorii "Premiera motoryzacyjna” oraz zajął trzecie miejsce w kategorii "Auto Kompaktowe”. Citroen C3 zajął drugie miejsce w kategorii "Auto Małe/Miejskie”.

Auto Lider to plebiscyt organizowany przez magazyny Motor i Auto Moto. W tym roku przeprowadzono jego dziewiętnastą edycję. Samochody startowały w trzynastu kategoriach, a w czternastej wybierano Markę Roku. Własne kategorie miały auta hybrydowe i modele elektryczne. W plebiscycie za pośrednictwem strony autolider.pl oddano łącznie ponad 78 tysięcy głosów.

Citroen
Citroen C4

Nowy Citroen C4 i e-C4 zwyciężył w kategorii "Premiera motoryzacyjna” oraz zajął trzecie miejsce w kategorii "Auto Kompaktowe”. Nowy C4 i Nowy e-C4 – 100% ëlectric oferują nowy etap programu Citroen Advanced Comfort®, oferując nowoczesny, wszechstronny komfort dla wszystkich, z naciskiem na każdy aspekt dobrego samopoczucia na pokładzie. Zawieszenie z progresywnymi ogranicznikami hydraulicznymi i fotelami Advanced Comfort zapewnia komfort jazdy. Komfort użytkowania pojawia się dzięki 20 technologiom wspomagającym jazdę, w tym Highway Driver Assist, półautonomicznemu systemowi jazdy poziomu 2 i 6 technologiom łączności. Te cechy są jeszcze bardziej wzmocnione w Nowym e-C4 – 100% ëlectric oferującym wszystkie zalety ë-Comfort, takie jak: ciszę, płynność, łatwość i przyjemność użytkowania. Nowy Citroen C4 i e-C4 pokonał 22 modele, które rywalizowały o tytuł „Premiery motoryzacyjnej”.

Ponadto w kategorii „Auto Małe/Miejskie drugie miejsce zajął Citroen C3. Ten charyzmatyczny, o sympatycznym wyglądzie model jest bestsellerem marki, który kontynuuje ofensywę w bardzo konkurencyjnym segmencie B, eksponując unikatową stylistykę, wyrazistą, barwną osobowość i wysoki komfort, tak charakterystyczny dla wszystkich modeli Citroen. Nowy C3 oferuje aż 97 możliwości personalizacji. Citroen C3 to szczególny samochód, o oryginalnej stylistyce i niepowtarzalnym nadwoziu, wyróżniającym się na tle bardzo monotonnej konkurencji na rynku. W kategorii "Auto Małe/Miejskie” rywalizowało 18 modeli.

Citroen
Citroen C3

Marka Citroen zajęła drugie miejsce w kategorii "Marka roku”, w której głos można było oddać na jedną z 38 marek. Citroen jest od 1919 r. producentem szerokiej gamy samochodów wyróżniającym się kreatywnością i śmiałością. Samochody marki charakteryzuje unikatowy styl, zastosowanie najnowszych technologii i komfort jazdy. Jej podstawowym źródłem inspiracji są ludzie i ich styl życia. Hasło „Inspired By You” i wyjątkowe podejście do klienta są kwintesencją marki. Modele takie jak Nowy C4 i e-C4 czy SUV C5 Aircross wnoszą powiew świeżości do świata motoryzacji.

Źródło: Citroen