Otwarcie zamówień na nowego Citroena C3 Aircross

Otwarcie zamówień na nowego Citroena C3 Aircross12.03.2021
C3 Aircross staje się modelem dojrzalszym, posiada bogatsze wyposażenie. Nowy wygląd przodu nadwozia, nowe kolory lakierów i barwny wystrój wnętrza silniej wyraża jego charakter

C3 Aircross odpowiada oczekiwaniom rynku i zmienia swój styl na rzecz bardziej zdecydowanego i dojrzałego charakteru z wyposażeniem wyższej klasy. Samochód otrzymuje nowy przód, zgodny z nową tożsamością marki Citroën, wzbogacony o reflektory LED (w standardzie) oraz nowe nakładki w dolnej części zderzaka w kolorze srebrnym (od poziomu wyposażenia Feel Pack).

Nowy C3 Aircross oferuje szeroki wachlarz możliwości personalizacji: 70 kombinacji wystroju wnętrza, 7 kolorów lakieru (w tym 3 nowe), 4 pakiety kolorystyczne, w tym dwa nowe obejmujące nowe wykończenia w tylnej, bocznej części nadwozia oraz 2 kontrastujące z nadwoziem kolory dachu. Samochód wyposażono także w nowe felgi z lekkiego stopu w rozmiarze 16” i 17”. Jeśli chodzi o wystrój kabiny, oferowane są 4 zróżnicowane i harmonijnie dobrane kolorystyki wnętrza (w tym 3 nowe) nadające mu ciepła, a za razem prestiżu.

Citroen
Citroen C3 Aircross

Komfortowy SUV dla rodziny

Nowy C3 Aircross pozwala swoim użytkownikom poczuć się za kierownicą jak u siebie w domu. Oferuje wysoki komfort jazdy dzięki wyposażeniu samochodu w nowe fotele Citroën Advanced Comfort (jako opcja od wyposażenia Feel Pack, seryjnie w wersji Shine Pack). Zwiększono funkcjonalność elementów wnętrza dzięki zastosowaniu nowej konsoli centralnej z wbudowanym w nią dużym, zamykanym schowkiem w tylnej części kabiny (od poziomu wyposażenia Shine).

Nowy C3 Aircross nadal zapewnia wyjątkowo przestronne wnętrze, zwłaszcza jeśli chodzi o miejsce na nogi pasażerów z tyłu oraz wysokość do dachu w kabinie. Ma także niezrównane możliwości konfiguracji wnętrza z wykorzystaniem przesuwnej tylnej kanapy w zakresie 150 mm z podziałem na dwie niezależne części oraz składanego przedniego fotela pasażera, który tworzy stolik po złożeniu i zwiększa długość przestrzeni ładunkowej do 2,40 m (opcja w wersji Shine, seryjnie w Shine Pack). Innym, istotnym atutem kabiny jest jej wyjątkowo dobre doświetlenie dzięki dużej powierzchni przeszklonej i elektrycznie sterowanemu, otwieranemu, szklanemu dachowi panoramicznemu (opcja w wersji Shine Pack).

Technologie ułatwiające codzienność

Nowy C3 Aircross oferuje wszystkie technologie, które zapewniają jeszcze pełniejsze bezpieczeństwo i wygodę za kierownicą: 12 technologii intuicyjnych systemów wspomagających w prowadzeniu, takich jak kolorowy ekran projekcyjny czy system Grip Control z funkcją Hill Assist Descent, jako opcja od wersji Feel, oraz 5 technologii komunikacyjnych z nowym, 9-calowym ekranem dotykowym połączonym ze skomunikowaną nawigacją Citroën Connect Nav, która występuje w standardzie od wersji Shine.

SZEROKA GAMA MODELOWA

Oferowanych są 4 wersje dla klientów, by spełnić i docenić każdą z ich potrzeb:

  • Feel, posiadająca wspomaganie ruszania pod górę, regulator-ogranicznik prędkości, dzieloną tylną kanapę w proporcji 2/3 – 1/3, Pakiet Safety (obejmujący funkcję rozpoznawania znaków ograniczających prędkość i podawania zalecanej prędkości), reflektory i dzienne światła LED oraz wyrazisty design z kołpakami 3D 16” oraz wyższy komfort jazdy z Citroën Connect Radio i klimatyzacją.
  • Feel Pack, najczęściej wybierana, oferuje jeszcze silniej zaakcentowany styl z relingami dachowymi lakierowanymi na wysoki połysk w kolorze czarnym i kontrastującymi nakładkami ozdobnymi na zderzakach, a także zapewniająca kolejne ułatwienia w użytkowaniu dzięki systemowi wspomagania parkowania tyłem, Mirror Screen, reflektorom przeciwmgielnym LED z funkcją statycznego doświetlania zakrętów.
  • Shine, klasa wyższa wyposażenia, która starannie podkreśla swój wygląd 16-calowymi felgami z lekkiego stopu oraz dopełnia listę oferowanych technologii takimi systemami, jak Active Safety Brake, Citroën Connect Nav na całkiem nowym tablecie dotykowym 9”, Citroën Connect Box, czy automatyczna klimatyzacja.
  • Shine Pack, wersja wieńcząca gamę swym wyszukanym wyposażeniem: Pakiet kolorystyczny Polar White, dwubarwny dach Noir Perla Nera, tapicerka z elementami skóry syntetycznej,17-calowe felgi z lekkiego stopu oraz zwiększony komfort w kabinie z fotelami Citroën Advanced Comfort, przesuwna tylna kanapa i funkcja składania przedniego fotela pasażera w stolik, otwieranie drzwi i uruchamianie silnika bez użycia klucza, czy też kamera cofania z funkcją Top Rear Vision.

SPRAWNE I MOCNE SILNIKI BENZYNOWE I WYSOKOPRĘŻNE

Nowy SUV C3 Aircross proponuje gamę sprawnych i mocnych silników benzynowych PureTech i wysokoprężnych BlueHDi najnowszej generacji, spełniających normę Euro 6d.

  • Silnik benzynowy PureTech 110 S&S BVM6, w cenie od 70 850 zł, dostępny we wszystkich wersjach.
  • Silnik benzynowy PureTech 130 S&S EAT6, w cenie od 88 950 zł, dostępny w wersjach Shine i Shine Pack
  • Silnik wysokoprężny BlueHDi 110 S&S BVM6, w cenie od 80 850 zł, dostępny w wersjach Feel, Feel Pack i Shine.
  • Silnik wysokoprężny BlueHDi 120 S&S EAT6, w cenie od 95 050 zł, dostępny w wersjach Feel Pack, Shine i Shine Pack.

Nowy C3 Aircross dotrze do punktów sprzedaży marki w czerwcu 2021 roku. Od teraz można go już zamawiać w Polsce.

Źródło: Citroen