C3 PICASSO: magic box Citroena

C3 PICASSO: magic box Citroena12.09.2008
Minivan nowej generacji C3 Picasso, którego premiera odbędzie się z okazji Światowego Salonu Samochodowego w Paryżu, zostanie wprowadzony do sprzedaży w pierwszym kwartale 2009 roku. Potwierdzając twórcze talenty marki C3 Picasso ...

...wyróżnia się odważnym stylem i nowatorską konstrukcją, oferując maksymalne doświetlenie i przestronność wnętrza w minimalnych gabarytach. Intuicyjna i praktyczna adaptowalna budowa zapewnia niespotykane dotąd możliwości spełniające wszystkie potrzeby i zachcianki.

C3 PICASSO: magic box Citroena 1 Wyposażony w gamę oszczędnych, ekologicznych i wykazujących bardzo dobre osiągi silników C3 Picasso jest sterowny i zwinny, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów poszukujących przyjemności jazdy i pozytywnych emocji.

Przestronny, sterowny, uroczy... Wszystkie te zalety sprawiają, że C3 Picasso zasługuje na miano "magic box".
Przed modelem C3 Picasso, który będzie produkowany w ilości 110 000 sztuk rocznie w zakładach w Trnavie (Słowacja), stoi ambitne zadanie zajęcia wiodącej pozycji w swoim segmencie rynku, na wzór C4 Picasso i Grand C4 Picasso, najlepiej sprzedających się minivanów w Europie w 2008 roku.

Diabelsko uroczy
Krągłe i kwadratowe kształty, siła i sympatia, nowoczesność i urok stylu retro, przestrzeń i płynność : C3 Picasso umiejętnie łączy antagonizmy, oferując samochód o nowatorskiej stylizacji oraz przyciągającej, a jednocześnie nieco zuchwałej osobowości.

C3 PICASSO: magic box Citroena 2 Czysta i funkcjonalna sylwetka wyraża podstawowe przesłanie C3 Picasso, który pragnie udostępnić użytkownikom wszystkie możliwe funkcje, aby skutecznie im towarzyszyć we wszystkich sytuacjach życiowych.

Duży w środku, mały na zewnątrz
Dzięki nowatorskiej budowie C3 Picasso stanowi wyważoną połączenie małych gabarytów i przestronności. Samochód o długości 4,08 m, szerokości 1,73 m i wysokości 1,62 m ma zwarty przód i pionową linię tyłu. Te niespotykane proporcje zapewniają wyjątkową przestrzeń wnętrza każdemu z pasażerów. Pojemność bagażnika również zadziwia, wynosząc do 500 litrów (VDA) pod półką w konfiguracji 5 miejscowej, co stanowi wzorcowy wynik w tej kategorii samochodów.

Przemyślna koncepcja, która ułatwia życie
C3 Picasso reformuje prostotę użytkowania, oferując łatwą i intuicyjną adaptowalną budowę, która umożliwia optymalizację dostępnej przestrzeni w rekordowym czasie. Tylne siedzenia są podzielone i przesuwają się niezależnie w zakresie 150 mm, dzięki czemu można wygodnie przewozić wszelkie ładunki. Siedzenia składają się jedną ręką za pomocą przycisków umieszczonych w górnej części siedzisk tylnych. Ta funkcja w połączeniu z ruchomą podłogą bagażnika zapewnia idealnie płaską powierzchnię ładunkową aż do tylnej części pierwszego rzędu siedzeń. Długość może zostać dodatkowo zwiększona do 2,41 m po złożeniu oparcia pasażera z przodu w formie stolika.

C3 PICASSO: magic box Citroena 3 Panoramiczna widoczność
Kierowca i pasażerowie podróżujący C3 Picasso podziwiają otaczający świat w panoramicznej perspektywie.

Stanowisko kierowcy zapewnia niezrównaną widoczność zewnętrzną dzięki innowacyjnej trzyczęściowej szybie przedniej, cienkim słupkom i podwyższonym siedzeniom, które pozwalają dominować nad drogą. Otoczone szklanym kokonem wnętrze jest doskonale doświetlone. Łączna przeszklona powierzchnia może osiągać do 4,52 m2 w wersji z panoramicznym dachem.

Do przyjaznej atmosfery wnętrza przyczyniają się również wyjątkowo wygodne siedzenia i doskonała izolacja dźwiękowa. C3 Picasso oferuje wysokiej jakości wyposażenie z myślą o przyjemności i poczuciu bezpieczeństwa podróżujących.

Samochód stworzony dla przyjemności
Za kierownicą C3 Picasso przyjemność jazdy nabiera nowego wymiaru, który nie ma sobie równych w tej kategorii minivanów.

C3 PICASSO: magic box Citroena 4 Zwarta budowa i mały promień skrętu sprawiają, że samochód jest bardzo sterowny, zręcznie stawiając czoła wszystkim przeszkodom. Przeznaczony na wszystkie drogi C3 Picasso jest wyposażony w gamę skutecznych i prostych silników. C3 Picasso oferuje dwa silniki benzynowe nowej generacji, VTi 95 i VTi 120, które uzupełniają ofertę silników wysokoprężnych HDi 90 i HDi 110 FAP o uznanych zaletach pod względem przyjemności kierowania i osiągów.

Poziom emisji CO2 należy do najniższych w tej kategorii, zapewniając C3 Picasso miejsce wśród samochodów najbardziej przyjaznych dla środowiska. W najbardziej rozpowszechnionej wersji z oponami 16-calowymi, silniki HDi wyróżnione proekologicznym znakiem AirdreamR wykazują emisję odpowiednio na poziomie 125 i 130 g. W większości wersji z silnikami benzynowymi poziom emisji kształtuje się poniżej 160 g, co również zapewnia C3 Picasso wiodącą pozycję na rynku.

Źródło: Citroen