C6 - Nawiązuje do najlepszych tradycji Citroëna

C6 - Nawiązuje do najlepszych tradycji Citroëna14.02.2005
Niepowtarzalny i ponadczasowy styl w połączeniu z innowacyjną technologią pozwoliły w przeszłości Marce zająć uznane miejsce pośród samochodów tej klasy ...

Nawiązuje do najlepszych tradycji Citroëna - emanuje wyrazistą stylistyką Marki - samochód zaprojektowany na długie trasy - zawiera najnowsze rozwiązania technologiczne ... narodził się nowy Citroën C6, a pierwsze z nim spotkanie wywoła niezapomniane wrażenie.

Citroën C6, który należy do kategorii najwyższej klasy limuzyn wypełnia odnowiony wizerunek gamy samochodów Citroën. Niepowtarzalny i ponadczasowy styl w połączeniu z innowacyjną technologią pozwoliły w przeszłości Marce zająć uznane miejsce pośród samochodów tej klasy.

C6 - Nawiązuje do najlepszych tradycji Citroëna 1 Citroën C6 posiada wszystkie niezbędne zalety samochodów trójbryłowych: elegancję, wyrafinowanie, przynależność do najwyższej kategorii... i łączy je z wiodącymi wartościami Marki inspirowanymi jej historią i nieustannie odnawianymi. Wyrażają się one poprzez styl i doskonalenie poczucia komfortu w oparciu o awangardowe technologie.

C6 wyróżnia się nieskazitelnością i płynnością linii oraz komfortem wnętrza, dzięki zastosowaniu nowoczesnych i użytecznych rozwiązań technicznych. System wyświetlania informacji na poziomie wzroku kierującego, alarm niezamierzonego przekroczenia linii (AFIL), kierunkowe reflektory ksenonowe, aktywne zawieszenie ze zmienną amortyzacją oraz nowy silnik wysokoprężny V6 HDi 208 KM to najważniejsze elementy spójnego i innowacyjnego wyposażenia.

Odważny styl z dużym ładunkiem emocjonalnym

Forma Citroëna C6 przyciąga i podporządkowuje. Jej proporcje, linia dachu oraz zaokrąglony kształt wnęk na koła tworzą sylwetkę, w której tożsamość Marki jest widoczna na pierwszy rzut oka.

Czystość linii oraz płynność i wyważenie bryły z długim zwisem przednim i krótkim tylnym łączą cechy stabilnej limuzyny z elegancją nadwozia coupé. Autentyczność kreacji C6 polega na umiejętnym połączeniu stylistycznych wyznaczników Marki z charakterystycznymi akcentami samochodów należących do segmentu luksusowych . Z przodu Citroën C6 podkreśla swoją niepowtarzalną osobowość szerokim wlotem powietrza ze znakiem firmowym przedłużonym chromowaną listwą aż do pionowych reflektorów, wkomponowanych w błotniki i dużą pokrywę silnika. Nadaje to C6 wyrazisty charakter zaakcentowany niską sylwetką.

C6 - Nawiązuje do najlepszych tradycji Citroëna 2 Citroën C6 to samochód z klasą, który potrafi oczarować. Długi rozstaw osi oraz aerodynamiczny i smukły profil wywołuje uczucie stabilności i mocy oraz zapowiada przestronne wnętrze.

Szyby powielają krągły kształt łuku dachu, który subtelnie opada na poziomie słupków tylnych przywołując stylem nadwozie coupé. To wrażenie dodatkowo wzmacnia profil drzwi bez obramowań szyby bocznej. Tył samochodu jest oryginalny. Jego nietypowy kształt, estetyka i konstrukcja podporządkowane są spójnej i logicznej koncepcji całości. Szyba tylna wyróżnia się wklęsłą linią a klapa bagażnika wieńczy sylwetkę. Ruchomy spoiler przyczynia się udoskonalenia parametru, który jest jedną z głównych wizytówek Marki: aerodynamiki.

Krągłe światła o oryginalnej formie wbudowane są w bryłę tylnych błotników sięgają górnej linii zderzaka podkreślonego chromowaną listwą, która występuje również w dolnym pasie nadwozia. Wnętrze wywołuje wrażenie przestrzeni i komfortu dzięki desce rozdzielczej o czystej, eleganckiej linii, wyrafinowanej harmonii wykończenia, wysokiej jakości materiałów oraz wygodnym i wyprofilowanym siedzeniom, które zachęcają pasażerów do podróżowania i są gwarancją dobrego samopoczucia i spokoju.

Nowoczesna technologia w służbie bezpieczeństwa i komfortu

Citroën C6 potwierdza kreatywne i innowacyjne cechy Marki, która wykorzystuje najnowocześniejsze technologie, aby zapewnić doskonały komfort i bezpieczeństwo podróżowania.

C6 - Nawiązuje do najlepszych tradycji Citroëna 3 Citroën C6 proponuje nową koncepcję miejsca kierowcy, łączącą przejrzysty zestaw wskaźników z dużym centralnym ekranem i systemem wyświetlania danych na poziomie wzroku kierującego. System ten umożliwia wizualizację najważniejszych informacji dotyczących prędkości oraz parametrów nawigacji na szybie przedniej, przyczyniając się do poprawy bezpieczeństwa czynnego.

Obok inteligentnych układów wspomagania kierowania, które były już oferowane w modelach C4 i C5, takich jak alarm niezamierzonego przekroczenia linii, wspomaganie parkowania przodem i tyłem, kierunkowe reflektory ksenonowe, regulator i ogranicznik prędkości, Citroën C6 proponuje, po raz pierwszy w gamie, elektryczny hamulec postojowy.

O przynależności C6 do najwyższego segmentu samochodów świadczy też dobór dwóch silników V6 w wersji benzynowej i diesla, które zapewniają elastyczność i przyjemność prowadzenia : silnika benzynowego 3l 215 KM DIN (155 kW) oraz nowego silnika 2,7 l HDi 208 KM DIN (150 kW) wyposażonego w filtr cząstek stałych. Silniki współpracują z automatyczną, sześcioprzełożeniową skrzynią biegów. Citroën C6 oferuje też nowe, aktywne zawieszenie ze zmienną amortyzacją, stanowiące wyjątkowe połączenie komfortu, stabilności i dynamiki.

Model C6 wiernie realizuje tradycję limuzyn Citroëna, wykazując niepowtarzalne właściwości jezdne i zapewniając unikalną atmosferę komfortu podróżowania.

Komfort limuzyny

Wszystkie elementy wnętrza przyczyniają się do jakości życia użytkowników: siedzenia z możliwością wielu regulacji, izolacja akustyczna, komfort termiczny i stanowisko kierowania. Oryginalne rozwiązanie otoczenia miejsca kierowcy oraz ergonomiczna koncepcja deski rozdzielczej umożliwiają kierującemu pełną koncentrację podczas jazdy, której sprzyjają też boczne, wielowarstwowe szyby skutecznie tłumiące zewnętrzny hałas.

Pasażerowie mogą cieszyć się przestronnym wnętrzem. Elektrycznie przesuwane siedzenia tylne pozwalają na odpoczynek i odprężenie w czasie jazdy. Każdy pasażer dysponuje indywidualną przestrzenią podróżowania. Schowki w drzwiach zostały zaprojektowane w stylu nawiązującym do nowoczesnego wyposażenia salonu.

Z myślą o komforcie pasażerów został również zaprojektowany układ klimatyzacji z oddzielną regulacją w systemie lewy/prawy oraz przód/tył i z nawiewem wytwarzającym jednorodną warstwę powietrza otaczającą pasażerów z przodu i wywołującą uczucie cudownego komfortu termicznego.

Klasyczny a jednocześnie niepowtarzalny model C6 wyróżnia się w swojej kategorii, zapewniając wszystkie niezbędne cechy samochodu z najwyższego segmentu : elegancję, wyrafinowany styl i klasę, które zostały wzbogacone o awangardowe rozwiązania techniczne i ładunek emocjonalny właściwy marce Citroën.

Źródło: Citroen