Czy doczekamy się wyścigowej wersji Citroena DS4?

Czy doczekamy się wyścigowej wersji Citroena DS4?07.09.2010
Brytyjska prasa motoryzacyjna spekuluje ostatnio na temat wprowadzenia na rynek "hard core’owej" wersji Citroena DS4 o nazwie Racing. Podobno francuski producent już prowadzi prace nad stworzeniem Citroena DS4 Racing i chce, ...

...by konkurował on z modelami takimi, jak: Volkswagen Golf R czy Renault Megane RS.

Procesowi projektowania ma przyświecać ta sama filozofia, jaką Citroen kierował się podczas tworzenia modelu DS3 R, który wszedł do sprzedaży na początku września. Oznacza to, że będą go wyróżniać atrakcyjne elementy stylistyczne, takie jak pakiet poprawiający aerodynamikę nadwozia, wnętrze wykończone materiałami o podwyższonej jakości i nowe obręcze.

Moc silnika DS4 Racing prawdopodobnie przekroczy 200 koni mechanicznych, które przekazywane będą na przednią oś. To z kolei oznacza, że mogą wystąpić pewne problemy związane z siłą pociągową odczuwaną na kole kierownicy podczas przyspieszania. Logicznym wnioskiem jest więc stwierdzenie, że Citroen będzie musiał także popracować nad ulepszeniem zawieszenia DS4, by zminimalizować ten efekt.

Podobno model DS3 także ma doczekać się wersji Racing wyposażonej w silnik 1,6 THP o mocy do 200 KM. Ma one konkurować na rynku z Volkswagenem Golfem GTI.

Źródło: AutoExpress, foto: Citroen