C1 otrzymuje 4 gwiazdki w testach EuroNCap

C1 otrzymuje 4 gwiazdki w testach EuroNCap08.06.2005
Po bardzo dobrych wynikach uzyskanych przez modele C2, C3 i C3 Pluriel, nadeszła kolej na model C1, który otrzymuje cztery gwiazdki w testach zderzeniowych przeprowadzanych przez EuroNCap ...

Po bardzo dobrych wynikach uzyskanych przez modele C2, C3 i C3 Pluriel, nadeszła kolej na model C1, który otrzymuje cztery gwiazdki w testach zderzeniowych przeprowadzanych przez EuroNCap.

Na podstawie wykonanych testów C1 osiągnął 26 punktów i dołączył do grona czterogwiazdkowych modeli C2, C3 i C3 Pluriel, które uzyskały odpowiednio 29, 28 i 31 punktów.

C1 otrzymuje 4 gwiazdki w testach EuroNCap 1 Na wzór pozostałych pojazdów z gamy Citroën małe samochody kompaktowe C1, C2, C3 i C3 Pluriel zajmują pozycję w ścisłej czołówce swojego segmentu w zakresie bezpieczeństwa, potwierdzając wysoki poziom ochrony kierowcy i pasażerów w przypadku zderzenia.

W teście "bezpieczeństwa pieszego" C1 uzyskał dobry dwugwiazdkowy wynik i 14 punktów, a w teście bezpieczeństwa dzieci 3 gwiazdki i 36 punktów.

Cele stawiane przed nowym modelem otwierającym gamę Citroën zostały jasno określone: mały samochód o zwartej budowie (długości 3 m 43) w atrakcyjnej cenie bez kompromisów w dziedzinie bezpieczeństwa.

C1 posiada nowoczesną płytę podłogową z licznymi konstrukcyjnymi elementami wzmacniającymi w celu ograniczenia odkształceń i rozproszenia energii w przypadku zderzenia. Samochód jest wyposażony w przednie poduszki powietrzne, pasy bezpieczeństwa z pirotechnicznymi napinaczami i ogranicznikami napięcia na przednich siedzeniach, systemy mocowania ISOFIX oraz oferuje poduszki powietrze boczne i kurtynowe.

Systemy bezpieczeństwa skutecznie uzupełniają doskonałe parametry układu jezdnego.