Nowy Citroen Berlingo Multispace już w Polsce

Nowy Citroen Berlingo Multispace już w Polsce17.02.2012
Nowy Citroen Berlingo Multispace nowocześniejszy i inteligentniejszy niż kiedykolwiek, wyróżnia się nową stylistyką oraz wyposażeniem Creative Technologie, dostosowując się do nieustannie zmieniających się potrzeb użytkowników.

Nowy Citroen Berlingo Multispace jest następcą pierwszego kombivana w historii. Od czasu wejścia modelu Berlingo na rynek w 1996 roku sprzedano prawie1,4 miliona egzemplarzy wersji osobowej. Nazwa Multispace obejmuje od dziś wszystkie osobowe wersje modelu Berlingo.

Nowy Citroen Berlingo Multispace już w Polsce 1 Styl i osobowość
Z przodu nowy Citroen Berlingo Multispace ma większą, wydatniejszą osłonę chłodnicy z nowym logo marki i listwami sięgającymi aż do reflektorów. Kierunkowskazy znajdują się teraz z boku zespołu reflektora, a uwydatniające je niebieskie elementy sprawiają, że samochód ma jeszcze bardziej zdecydowany charakter.

W dolnej, dopasowanej do zderzaka części osłony chłodnicy mogą się znajdować reflektory przeciwmgłowe z funkcją statycznego doświetlania zakrętów i światła do jazdy dziennej LED. Poszerzony wlot powietrza zapewnia większą stabilność samochodu, a urodę reflektorów przeciwmgłowych podkreślają nowe chromowane elementy.

W niektórych wariantach górną część zderzaka przedniego zdobi dekoracyjna listwa w czarnym kolorze „Noir Onyx” („Black Pack”), dopasowana do koloru lusterek i listw.

Z boku zmiany są widoczne w nowej stylistyce lusterek o bardziej aerodynamicznym kształcie pozwalającym ograniczyć zużycie paliwa, a tym samym emisję CO2, przy jednoczesnym zachowaniu dobrej widoczności do tyłu.

Nowy Citroen Berlingo Multispace już w Polsce 2 Nowe kołpaki Airflow (zależnie od wersji) również odgrywają rolę w zmniejszeniu zużycia paliwa i emisji spalin.

Nowy Citroen Berlingo Multispace występuje w sprzedaży w dziewięciu kolorach, z których dwa są nowe: brązowy „Nocciola” i niebieski „Belle-île”. Wewnątrz we wszystkich wersjach wyposażenia zmieniono również gamę kolorystyczną i wybór materiałów, a szystko po to, aby nadać kabinie nowocześniejszy wystrój.

Przytulność i przemyślany projekt
Oprócz atrakcyjnego stylu nowy Citroen Berlingo Multispace zwraca także uwagę swoją konstrukcją, którą charakteryzuje wytrzymałość, praktyczność i przestronność. Nowy Citroen Berlingo Multispace umożliwia dostosowanie przestrzeni do potrzeb użytkownika, dzięki czemu model ten jest liderem w swoim segmencie. Może się w nim znajdować aż siedem foteli, które ustawia się niezależnie od siebie, zarówno w rzędzie drugim, jak i trzecim, co zapewnia pasażerom z tyłu znacznie większą wygodę.

Wysokie, przestronne wnętrze pozwala na zastosowanie systemu Modutop® – wyjątkowego wyposażenia Creative Technologie. System ten, wzorowany na wyposażeniu samolotów, składa się z szyb dachowych, niezliczonych schowków, w tym schowka nad bagażnikiem z dostępem z dwóch stron oraz osobnych nawiewów i oświetlenia dla pasażerów z tyłu. Do tylnego bagażnika w systemie Modutop® można dostać się z zewnątrz przez otwieraną szybę klapy tylnej.

Nowy Citroen Berlingo Multispace już w Polsce 3 Dynamika i ochrona środowiska dzięki emisji na poziomie 125 g CO2/km
Nowy Citroen Berlingo Multispace ma całą gamę znakomitych silników o dynamicznych osiągach, które są jednocześnie przyjazne dla środowiska naturalnego. W wersji 5-osobowej silniki HDi 75 i HDi 90 mają teraz emisję CO2 na poziomie 135 g/km (wcześniej 139 g/km). Lepszy wynik jest związany przede wszystkim z udoskonaleniami aerodynamicznymi, takimi jak nowe kołpaki Airflow i nowe boczne lusterka. Silnik HDi 110 zastąpiono silnikiem HDi 115, co zapewniło samochodowi dynamiczne osiągi.

Nowy Citroen Berlingo Multispace jest obecnie dostępny w czterech wersjach wyposażenia: Attraction, Exclusive i XTR. Ostatnia wersja wyróżnia sięz zawieszeniem podwyższonym o 10 mm, osłoną dolną silnika oraz dedykowanym pakietem stylizacyjnym (wstawki na zderzakach w kolorze srebrnym, nakładki na progi).

Ceny nowego Citroena Berlingo Multispace mieszczą się w zakresie od 57 500 PLN za model z silnikiem benzynowym 1.6 VTi 95 do 87 550 PLN za wersję z dieslem 1.6 HDi 115.

Źródło: Citroen