REKLAMA

Matrix - terenowy, sportowy, kompaktowy ...

Matrix - terenowy, sportowy, kompaktowy ...18.01.2001
Na odbywającym się w dniach 13-21 stycznia 2001 American International Auto Show Toyota zaprezentowała model Matrix, który swą nazwę przejął od tytułu filmowego hitu ...

Matrix - terenowy, sportowy, kompaktowy ... 1 Na odbywającym się w dniach 13-21 stycznia 2001 American International Auto Show Toyota zaprezentowała model Matrix, który swą nazwę przejął od tytułu filmowego hitu. Pojazd ten przeznaczony jest dla młodych, aktywnych ludzi, którzy potrzebują taniego i funkcjonalnego a zarazem ciekawego stylistycznie auta.

Zbudowany na płycie podłogowej Corolli Matrix łączy w sobie cechy auta terenowego, sportowego i kompaktowego kombi. Podstawowym silnikiem jest 130-konny czterocylindrowiec, który jednak może zostać zastąpiony pochodzącym od modelu Celica motorem 180-konnym. Nowa Toyota dostępna będzie z napędem na przednie lub wszystkie koła oraz z manualną lub automatyczną skrzynią biegów.

Matrix - terenowy, sportowy, kompaktowy ... 2 Założeniem projektantów było stworzenie samochodu o wysokich osiągach, dużej wszechstronności i pewnych własnościach terenowych, przy czym samochód głównie poruszać się ma jednak po drogach utwardzonych. Pomieścić ma przy tym pięciu pasażerów i ich bagaże. Własności transportowe poprawiają składane i chowane w podłodze siedzenia tylne.

Samochód będzie produkowany wyłącznie w kanadyjskich warsztatach Toyoty w Cambridge.

REKLAMA