Toyota Yaris dominuje rajdy WRC

Toyota Yaris dominuje rajdy WRC10.03.2020
Większości osób, motosporty kojarzą się głównie z formułą 1. W zasadzie to nic dziwnego, ponieważ jest to zdecydowanie najbardziej znany cykl międzynarodowych wyścigów samochodowych. Warto jednak pamiętać, że nie jedyny.

Miłośnicy motosportów z pewnością będą w stanie wymienić również NCSC (Nascar Cup Series Championship), czy też WRC (World Rally Championship). W serii WRC ostatnimi czasy widać wyraźną dominację kierowców konkretnego samochodu. Mowa tutaj o Toyocie Yaris WRC.

Zwycięzca w Toyota Yaris WRC

W ubiegłym miesiącu, druga runda mistrzostw świata została wygrana przez Elfyna Evansa. Siedząc za kierownicą Toyoty Yaris WRC, udało mu się wygrać drugi raz w swojej karierze. Podczas Rajdu Szwecji, Evans prowadził od początku do końca. Wygrana WCR była drugim zwycięstwem Evansa i pierwszym jego tegorocznego pilota - Scotta Martina. Co ciekawe, obaj panowie są pierwszymi Brytyjczykami, którym udało się wygrać WCR. Poprzednio, Evans jako pierwszy przekroczył linię mety w 2017 roku, w Wielkiej Brytanii.

Toyota Yaris WRC

Kolejne Toyoty w czołówce

Niewątpliwie Toyota Yaris WRC okazała się najszybszym samochodem Rajdu, trzeci raz w przeciągu ostatnich czterech lat. Porównując z najlepszą załogą Hyundaia, czyli Otta Tanaką i Martinem Jarveojiem, Brytyjczycy byli szybsi o 12,7 sekundy. Oceniając tegoroczne zmagania kierowców i ich pilotów, należy pamiętać o problemach z pogodą. Z czym musieli się zmierzyć zarówno zawodnicy, jak i organizatorzy imprezy oraz przede wszystkim samochody? Ze śniegiem, lodem, błotem i mieszanką lodu oraz szutru. Z tego powodu zdecydowano, że odbędzie się tylko dziewięć odcinków specjalnych. A dodatkowo, zaplanowana na początku trasa rajdu, została skrócona o połowę.

W czwórce Rajdu Szwecji znajdują się obecnie trzy Toyoty Yaris WRC, dzięki czemu Toyota jest liderem w klasyfikacji producentów. Jej przewaga to aż dziesięć punktów! W tegorocznym szwedzkim rajdzie wzięło udział pięć Toyot WRC. Kierowca jednej z nich, Jari-Matti Latvala, wycofał się po odcinkach specjalnych (startował w prywatnych barwach). Drugi, Takamoto Katsuta dojechał na metę jako dziewiąty. Pozostała trójka uplasowała się w pierwszej czwórce (w tym Evans na pierwszym miejscu). Kolejna, trzecia runda Mistrzostw Świata WRC odbędzie się w Meksyku. Będzie to miało miejsce niedługo, bo już 12-15 marca.

Wrc –– zakłady bukmacherskie

Jeżeli lubisz oglądać WRC i uważasz, że masz wiedzę, pozwalającą na typowanie, kto wygra daną rundę, może warto zacząć obstawiać zakłady bukmacherskie? Przy odrobinie wprawy i doświadczenia, typowanie wyników może stać się dodatkowym źródłem dochodów. Dostarcza również satysfakcji, która czasami może być istotniejsza, niż samo wygranie pieniędzy. Tak czy inaczej, jeżeli masz trochę wolnych środków i chciałbyś spróbować obstawiania zakładów, informujemy jak to zrobić. Wystarczy, że masz ukończone osiemnaście lat i udasz się do bukmachera naziemnego, obstawisz zakład, uiścisz opłatę i po chwili otrzymasz odpowiedni kupon. Możesz też zarejestrować się na stronie jakiegoś bukmachera online, np. PZBuk, gdzie również możesz typować wyniki. Poza możliwością obstawiania zakładów, zyskasz również wygodny dostęp do tabeli z wynikami, statystykami i przewidywaniami. Co ciekawe, korzystając z usług bukmacherów online, możesz otrzymać dodatkowe pieniądze w formie bonusów. U wspomnianego bukmacher PZBuk bonus również jest dostępny. Typer otrzymuje go po dokonaniu pierwszej wpłaty.