Nowa Toyota PROACE MAX dołącza do gamy samochodów użytkowych

Nowa Toyota PROACE MAX dołącza do gamy samochodów użytkowych17.11.2023
Toyota Professional odnawia i poszerza swoją gamę zelektryfikowanych samochodów użytkowych, oferując teraz modele we wszystkich segmentach.

Do rodziny samochodów użytkowych PROACE dołącza PROACE MAX, który uzupełni ofertę w największym segmencie aut dostawczych. PROACE i PROACE CITY zostały zmodernizowane, a Hilux 48V Hybrid poszerza gamę niezawodnego pick-upa o zelektryfikowany wariant. W umacnianiu pozycji w sektorze aut dostawczych pomoże sieć wyspecjalizowanych salonów Toyota Professional oraz najwyższy poziom obsługi klienta.

Toyota Professional 2024

Modele z rodziny PROACE zyskały nowy wygląd przedniego pasa, światła w najnowszej odsłonie technologii LED oraz aluminiowe felgi, które są dostępne w zależności od wybranej wersji. We wnętrzu znalazła się przeprojektowana kierownica, a w wyższych wariantach dostępne są cyfrowe zegary, system multimedialny z wbudowaną nawigacją oraz bezprzewodowa łączność ze smartfonem poprzez Apple CarPlay i Android Auto. Wartością dodaną będą usługi łączności, które dostępne będą dla każdego poziomu wyposażenia aut z rodziny PROACE. Wszystkie auta z gamy Toyota Professional otrzymały także najnowszą technologię Toyota Safey Sense.

Zgodnie z wielotorowym podejściem Toyoty do osiągania neutralności węglowej wszystkie modele PROACE oferowane są z bezemisyjnym, bateryjnym napędem elektrycznym, ale bez konieczności kompromisów pod względem niezawodności i użyteczności. Gama zelektryfikowanych modeli Toyota Professional zapewnia klientom szeroki wybór i przyspiesza redukcję emisji CO2 już dziś.

Toyota PROACE MAX debiutuje w segmencie dużych vanów

Nowa Toyota PROACE MAX staje się największym autem w gamie Toyota Professional. Klienci mogą wybierać spośród sześciu różnych konfiguracji, dwóch rozstawu osi, trzech długości i trzech wysokości przestrzeni ładunkowej. W swoim największym wariancie Toyota PROACE MAX Electric pomieści aż 17 m3 towarów, co jest najlepszym wynikiem w segmencie.

Toyota PROACE MAX 2024

Załadowanie towarów i ich rozładunek jest ułatwiony dzięki drzwiom, których kąt otwarcia wynosi aż 270 stopni, otworowi ładunkowemu o regularnych kształtach, a także niskiemu progowi załadunkowemu. Samochód wyposażono w najnowszą odsłonę bateryjnego napędu elektrycznego, a zasięg bezemisyjnego auta wynosi 420 km (wg WLTP).

PROACE MAX daje też szerokie możliwości konfiguracji auta zgodnie z potrzebami prowadzonego biznesu. Samochód dostępny jest jako jedno- lub trzykierunkowa wywrotka, w wersji Platforma, jako nadwozie do zabudowy, a także w wariancie brygadowym z podwójną kabiną.

Modernizacja modeli PROACE i PROACE CITY

PROACE i PROACE CITY zyskały nową stylistykę oraz nowe technologie, a zmiany objęły zarówno wersje van, jak i osobowe warianty PROACE Verso oraz PROACE CITY Verso.

Toyota PROACE MAX 2024

Van PROACE ma najszerszą w swojej klasie ofertę napędów, a zasięg auta z napędem elektrycznym wzrósł o 20 km i wynosi teraz do 350 km. Samochód wyróżnia się też doskonałymi możliwościami przewozowymi – przestrzeń ładunkowa może pomieścić do 6,6 m3 towarów, a ładowność wynosi 1400 kg. W wariancie osobowym PROACE Verso może przewieźć do dziewięciu pasażerów.

W segmencie kompaktowych vanów PROACE CITY wyznacza standardy pod względem przewożenia towarów i osób. W zależności od wersji auto może pomieścić do 4,4 m3 ładunku o masie do 1000 kg. Najnowsza bateria w wariancie elektrycznym pozwala pokonać 330 km, co jest wynikiem o 50 km lepszym niż do tej pory. We wszystkich wersjach odmiany van komfortowo mogą podróżować trzy osoby, a w wersji PROACE CITY Verso przewidziano miejsce dla siedmiu osób.

Toyota PROACE MAX 2024

Hilux Hybrid 48V w gamie legendarnego pick-upa

W gamie Toyota Professional dołącza nowy Hilux Hybrid 48V, który ma jeszcze wydajniejszy napęd, niższe zużycie paliwa oraz lepsze osiągi. Auto ma poprawioną reakcję na pedał przyspieszenia, w nierównym terenie dzięki nowemu napędowi porusza się płynnie i zyskuje na zjazdach dzięki odzyskiwaniu energii podczas hamowania. Legendarny i niezawodny Hilux także w wersji Hybrid 48V może przewieźć do 1400 kg ładunku i pociągnąć przyczepę o masie do 1000 kg.

Kompleksowa obsługa klienta

Marka Toyota Professional umacnia swoją pozycję na rynku samochodów użytkowych. W 2022 roku Toyota sprzedała 119 tys. takich pojazdów, a w tym roku ten rekord zostanie pobity. Wraz z rozwojem gamy modelowej koncern rozbudowuje także sieć sprzedaży, a także usług skierowanych do klientów wybierających takie pojazdy w ramach programów KINTO, Toyota Financial Services oraz Toyota Insurance Services. Toyota poszerza też liczbę akcesoriów do swoich samochodów użytkowych.

Toyota PROACE MAX 2024

Uruchomiona pilotażowo w Polsce w 2019 roku i odnosząca stałe sukcesy sieć wyspecjalizowanych salonów sprzedaży i serwisów samochodów dostawczych Toyota Professional będzie teraz rozbudowywana na innych europejskich rynkach. Szczegóły dotyczące produktów i usług Toyota Professional zostaną ogłoszone jeszcze w listopadzie.

Źródło: Toyota Professional