Oszczędny turbodiesel dołączy do gamy silników Previi

Oszczędny turbodiesel dołączy do gamy silników Previi03.06.2001
Do obecnej gamy dołączy oszczędny turbodiesel z wtryskiem bezpośrednim i common rail. Jednostka ta wyposażona została w cztery zawory na cylinder i chłodnicę powietrza doładowującego ...

Oszczędny turbodiesel dołączy do gamy silników Previi 1 Toyota poszerza właśnie ofertę silnikową modelu Previa.

Do obecnej gamy dołączy oszczędny turbodiesel z wtryskiem bezpośrednim i common rail. Jednostka ta wyposażona została w cztery zawory na cylinder i chłodnicę powietrza doładowującego. Moc maksymalna tego silnika wynosi 116 KM a moment obrotowy osiąga wartość 250 Nm w szerokim zakresie między 1800 a 3200 obr/min. Napęd na koła przednie przenoszony jest za pośrednictwem pięciostopniowej przekładni ręcznej.

Nowoczesny diesel rozpędza vana do prędkości 175 km/h i pozwala na przyspieszanie do setki w czasie 13,6 sekundy. Przyzwoite osiągi Previi idą w parze z niewielkim zużyciem paliwa. Na przejechanie 100 kilometrów w cyklu mieszanym samochód potrzebuje tylko 7,2 litra oleju napędowego.

Klienci Toyoty maja do wyboru trzy wersje różniące się poziomem wyposażenia: linea terra, linea luna i linea sol. Wszystkie one przeszły niedawno lekkie zmiany i oferują teraz więcej elementów niż dotychczas. Podstawowa odmiana, czyli ośmioosobowa linea terra wzbogacona została o manualną klimatyzację i regulowane podłokietniki dla jadących na przednich siedzeniach. Siedmioosobowa Previa linea luna posiada dodatkowo elektrycznie składane lusterka zewnętrzne. W modelu linea sol, który przewieźć może sześć osób zastosowane zostały aplikacje drewnopodobne i obita skórą kierownica.

Dwie ostatnie wersje wyposażeniowe (linea luna i linea sol) dostępne są dodatkowo w wariancie Executive, który obejmuje dodatkowo: skórzane obicia, podgrzewane siedzenia dla kierowcy i pasażera na przednim siedzeniu, osobną klimatyzację z tyłu samochodu, asystenta parkowania i system audio z odtwarzaczem CD.