REKLAMA

Toyota tworzy nowy Matrix

Toyota tworzy nowy Matrix05.11.2007
Nie, znany producent samochodów nie zabrał się za produkcję nowego filmu z braćmi Wachowskimi – mowa tu o drugiej generacji modelu Toyota Matrix, która na początku przyszłego roku ma pojawić się w amerykańskich salonach sprzedaży.

Toyota tworzy nowy Matrix 1Nową Toyotę zaprezentowano podczas targów SEMA w Las Vegas. Ten wyprodukowany we współpracy z GM pięciodrzwiowy hatchback ma podbić serca Amerykanów oryginalnością i funkcjonalnością.

Wiele elementów konstrukcyjnych łączy go z nową Corolla sedan. Podobnie jak ona, będzie napędzany 2,4-litrowym, czterocylindrowym silnikiem DOHC o mocy 158 KM, który dołączy do oferowanego standardowo w Matrixie 1,8-litrowego silnika DOHC o mocy 132 KM. Będą one mogły współpracować z pięciobiegową skrzynią manualną lub cztero- i pięciobiegowymi automatami.

Matrix będzie dostępny w trzech wersjach: Standard, S i XRS. Wrersja S będzie opcjonalnie wyposażona w napęd na wszystkie koła. Wersja XRS ma więcej "bajerów" w postaci kilku spojlerów, opon P215/45R18 z 18-calowymi felgami z lekkich stopów, systemu kontroli stabilności i trakcji, czy trzyramiennej, obciągniętej skórą kierownicy.

Źródło: fot. Toyota
REKLAMA