Toyota Avensis w Paryżu

Toyota Avensis w Paryżu01.09.2008
Światowa premiera okrętu flagowego trzeciej generacji Toyoty nastąpi podczas wystawy samochodowej w Paryżu, 2 października tego roku. Na stoisku producenta znajdzie się także produkcyjna wersja iQ i modelu Urban Cruiser.

Toyota Avensis w Paryżu 1Avensis, który zajmie centralne miejsce na stoisku Toyoty wyróżnia się eleganckim designem, odpowiadającym mocnemu i dynamicznemu charakterowi pojazdu.

Nowy Avensis to trzecia generacja modelu produkowanego w fabryce Burnaston w Derbyshire. Do sprzedaży wejdzie w styczniu 2009 i posiada mocniejszy silnik emitujący mniej CO2, kluczowy czynnik decydujący o sukcesie na rynku nowych samochodów.

Do tego zachowuje wysoką jakość, wyrafinowany styl i poziom wyposażenia, które stanowią znak firmowy Avensis. Wszystkie szczegóły oraz ceny zostaną ogłoszone nieco później.

Toyota Avensis w Paryżu 2 Oprócz Avensis na stoisku Toyoty zobaczyć będzie można dwa inne pojazdy, które wejdą do sprzedaży na początku przyszłego roku. Niewielki iQ i zwalisty Urban Cruiser, oba pokazane jeszcze we fazie koncepcyjnej na wystawie w Genewie na początku tego roku, w Paryżu pojawią się już w ostatecznej wersji produkcyjnej.

iQ ma mniej niż trzy metry długości i jest nie tylko najmniejszym, czteroosobowym autem z segmentu Premium, lecz dysponuje dynamiką i cechami zapewniającymi bezpieczeństwo, charakterystycznymi dla większych aut. Jest jednak coś bardzo małego w iQ – poziom emisji CO2, który wynosi 99 g/km.

Co ważne w przypadku samochodu o niezbyt imponujących rozmiarach, iQ zapewnia 360° ochrony wszystkim pasażerom oraz wysoki poziom bezpieczeństwa aktywnego i pasywnego.

Toyota Avensis w Paryżu 3Jest też pierwszym samochodem na świecie, w którym zastosowano kurtynowe poduszki powietrzne za tylnymi siedzeniami.

Ostatnia z atrakcji Toyoty w Paryżu to wyposażony w 1,4-litrowy silnik diesla i napęd na wszystkie koła model Urban Cruiser.

Dzięki masywnej budowie, wysokiemu poziomowi bezpieczeństwa i emisji CO2 na poziomie 133 g/km w przypadku wersji AWD, Urban Cruiser ma zaistnieć na rosnącym rynku miejskich terenówek jako połączenie dobrej zabawy i praktyczności.

Źródło: Newspress