Toyota Aygo najbardziej lubianym miejskim autem

Toyota Aygo najbardziej lubianym miejskim autem30.07.2009
Znana z rankingów satysfakcji klientów firma analityczna JD Power & Associates opublikowała kolejne zastawienie, według którego samochody Toyoty, a szczególnie model Aygo, cieszą się największym zadowoleniem użytkowników ...

...w takich krajach jak Niemcy, Francja i Wielka Brytania. W sondażu przyznano punkty w takich kategoriach jak jakość i stylistyka samochodu, satysfakcja z usług serwisowych, a także koszty eksploatacji pojazdu.

Jako jedyna ze wszystkich uwzględnionych w zestawieniu modeli, Toyota Aygo, oceniana w kategorii samochodów miejskich, uplasowała się na pierwszym miejscu we wszystkich trzech krajach objętych badaniem, wyprzedzając takich konkurentów jak Peugeot 107, Citroen C1 czy Volkswagen Fox.

Sukces w zestawieniu odniosły również inne modele Toyoty. W klasie wyższej-średniej największym zadowoleniem klientów cieszą się aż dwa modele Toyoty – hybrydowy Prius zajął pierwsze miejsce w Wielkiej Brytanii i Francji (tam na trzecim miejscu uplasowała się Toyota Avensis) oraz drugie w Niemczech.

Yaris okazał się być najbardziej lubianym małym samochodem we Francji, zajmując jednocześnie drugie miejsce wśród użytkowników w Wielkiej Brytanii.

Toyota Corolla zaś znalazła się w czołówce zestawienia we wszystkich krajach objętych badaniem, a w Niemczech, wraz z Aurisem zdeklasowała rywali – tam samochody Toyoty zajęły pierwsze i drugie miejsce w klasie niższej-średniej, wyprzedzając, miedzy innymi, takie marki jak BMW.

Odświeżony model Toyoty Aygo zaprezentowany został podczas targów motoryzacyjnych w Bolonii w 2008 roku.

Benzynowy silnik 1.0 VVT-i montowany w Toyocie Aygo jest obecnie najlżejszym i jednym z najefektywniejszych silników na rynku. Wyjątkowo niskie jest średnie spalanie i emisja CO2, które wynoszą odpowiednio 4,5l/100km i 106g/km.

Toyota Aygo zyskała bardziej masywny wygląd przedniej części nadwozia. Przekonstruowany został przedni zderzak i grill, przez co samochód urósł o 10mm. Innego wyglądu nabrały także tylne lampy z chromowanymi obwódkami, dodano także nowy kolor nadwozia Comet Blue.

Bardziej stylowe jest również wnętrze Aygo – najważniejsze zmiany to dodanie nowych wzorów i tkanin tapicerki, oraz skórzanego wykończenia kierownicy i gałki zmiany biegów. Dzięki przekonstruowaniu zawiasów tylnej półki łatwiejszy jest także dostęp do bagażnika.

Źródło: Toyota