Gwiazdy Toyoty na Tokyo Auto Salon

Gwiazdy Toyoty na Tokyo Auto Salon17.01.2011
Mały, lecz zadziorny, podrasowany i gotowy do wyjazdu na tor wyścigowy: miejski model Toyoty iQ posłużył za bazę do stworzenia pojazdy koncepcyjnego, który właśnie został zaprezentowany jest podczas Tokyo Auto Salon...

...(trwał on od 14 do 16 stycznia). Impreza ta, to największa na świecie wystawa części zamiennych, pozwalająca wiodącym firmom tuningowym i przedsiębiorstwom specjalizującym się w produkcji części robionych na zamówienia na zademonstrowanie swoich umiejętności z zakresu projektowania i inżynierii. Oferta jest bardzo szeroka, od elementów wyposażenia o lekko sportowym charakterze po absolutnie szalone pomysły.

Gwiazdy Toyoty na Tokyo Auto Salon 1 GRMN (Gazoo Racing stuningowany przez MN) iQ Racing Concept to najnowsza interpretacja najmniejszego modelu Toyoty stworzona przez partnera producenta specjalizującego się w sportowych realizacjach. Model, mimo niewielkich rozmiarów z pewnością wyróżni się z tłumu. Ma wielkie wloty powietrza w dole przedniej części nadwozia, opuszczoną nisko zaporę powietrzną i wyczynowe felgi. Jednak wygląd to nie wszystko – pod maską pracuje „podkręcony” silnik z kompresorem, a kabinę wyposażono w klatkę antykapotażową. Jednym słowem to iQ jest gotowe to wyjazdu na tor wyścigowy. Nie jest to pierwsza próba usportowienia Toyoty iQ przez Gazoo Racing: poprzednia, limitowana edycja koncepcyjnego iQ w 2009 roku sprzedała się w Japonii na pniu.

Kolejny tuner: G Sports przedstawił w Tokio sportowe, koncepcyjne odsłony modeli Prius i Yaris, a firma TRD dodała do tego koncept Auris GT.

Źródło: Toyota, opracowanie: BM