MotoNews.pl

Leasing samochodu w małej firmie – czy się opłaca? Jaki samochód wybrać?

18 grudnia 2023

Kategoria | Leasing / Wynajem
Leasing-samochodu-w-małej-firmie

Masz małą firmę? A może dopiero zakładasz działalność gospodarczą i zastanawiasz się, czy w Twojej sytuacji leasing będzie opłacalną opcją? Zobacz, czy (i kiedy) warto się zdecydować na zawarcie umowy, która da Ci dostęp do nowego pojazdu. Zapoznaj się też z listą modeli, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród małych przedsiębiorców.

Czy leasing samochodu w małej firmie się opłaca? 

Leasing samochodu to:

  • szansa na dalszy rozwój działalności – niezawodny pojazd, nowy lub używany, pozwoli Ci dojeżdżać na spotkania z klientami, sprawnie realizować zlecenia i zwiększać wydajność firmy;
  • poprawa wizerunku firmy – dobry i w pełni sprawny samochód wpływa nie tylko na tempo realizacji prac, ale także na to, jak postrzegają Cię klienci oraz partnerzy biznesowi;
  • ograniczenie ryzyka opóźnień – sprawdzony samochód jest mało awaryjny, więc ogranicza ryzyko problemów z realizacją zleceń czy dojeżdżaniem do klientów;
  • możliwość zwiększenia oszczędności – dobrze dobrany samochód pozwoli Ci osiągnąć niskie koszty eksploatacji.

Czy leasing samochodu w małej firmie się opłaca? Zdecydowanie tak! Może nieść za sobą wiele korzyści i pozwolić Twojemu biznesowi rozwinąć skrzydła.

Jaki samochód wybrać dla małej firmy?

Jeśli masz niewielką firmę lub dopiero zaczynasz działać na rynku, wybierz samochód, który będzie dopasowany do Twoich możliwości finansowych oraz potrzeb. Dużym zainteresowaniem wśród takich przedsiębiorców cieszą się niewielkie pojazdy — mniejszy samochód to niższe koszty leasingu, a także samej eksploatacji. Z czasem, kiedy Twój biznes się rozwinie, będziesz mógł sobie pozwolić na większy, wydajniejszy model z lepszym wyposażeniem. Na start lub w przypadku małych firm idealne są mniejsze auta, które zapewniają komfortową, bezpieczną i stosunkowo tanią jazdę.

3 modele samochodów, które opłacają się małym i początkującym przedsiębiorstwom

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem konkretnego pojazdu, koniecznie zapoznaj się z propozycjami marki Dacia – leasing tych samochodów po prostu się opłaca! W poniższym rankingu znajdziesz zestawienie 3 modeli tej marki: Sandero, Jogger i Duster. Porównanie kosztów i najważniejszych parametrów każdego z nich ułatwi Ci wybór tego idealnie dopasowanego do Twoich potrzeb oraz możliwości finansowych.

Dacia Sandero

Samochód Dacia Sandero w wersji Expression Stepway 1.0, możesz mieć już za 1 027 zł miesięcznie – przy zawarciu leasingu na 60 miesięcy, wpłacie własnej 6 723 zł i wykupie za 20 170 zł*. Tak niskie koszty są aspektem, na który zdecydowanie warto zwrócić uwagę w Twojej sytuacji. Równie ważne są jednak parametry samego samochodu. Auto jest nowe i wygląda nowocześnie. Ma nadwozie typu Hatchback, napęd na przód, manualną skrzynię biegów i jest zasilane benzyną oraz LGP. Silnik 1.0 o mocy 100 KM wpływa pozytywnie na wysokość spalania, pozwalając ograniczyć do minimum koszty eksploatacji przy zachowaniu maksymalnego komfortu jazdy. W podstawowym wyposażeniu możesz znaleźć między innymi system wspomagania ruszania pod górę czy światła LED. Z kolei w wersji rozszerzonej można dodatkowo zyskać system wspomagania parkowania przód/tył.

Dacia Jogger

Kolejnym modelem wartym uwagi jest Dacia Jogger – leasing tego pojazdu w wersji Expression 1.0 wiąże się z ratą miesięczną w wysokości 1 133 zł — przy zobowiązaniu na 60 miesięcy, wpłacie własnej 7 418 zł i kwocie wykupu 22 256 zł*. Nowy pojazd z 2023 roku z nadwoziem typu kombi, manualną skrzynią biegów i silnikiem 1.0 100 KM jest wygodny w użytkowaniu i oszczędny. Zasilanie benzyną oraz LPG pozwala zmniejszyć koszty jego eksploatacji. Dacia Jogger w wersji podstawowej jest wyposażona między innymi w modułowe relingi dachowe, przyciemniane tylny szyby, lusterko wsteczne z ustawieniem dzień/noc oraz światła LED. W pakiecie rozszerzonym możesz dodatkowo otrzymać na przykład kamerę cofania czy system kontroli martwego pola.

Dacia Duster

Inną opcją wartą zainteresowania ze strony małych i początkujących firm jest Dacia Duster. Auto w wersji Journey 1.0 możesz mieć już za 1 094 zł miesięcznie – przy zawarciu umowy leasingu na 5 lat, udziale własnym 7 162 zł i kwocie wykupu 21 487 zł*. Pojazd z 2023 roku ma silnik 1.0 100 KM, manualną skrzynię biegów, nadwozie typu SUV i napęd na przednie koła. Również jest zasilany benzyną oraz gazem, co wpływa na zminimalizowanie kosztów jego eksploatacji. Podstawowe wyposażenie modelu Duster stanowią między innymi automatyczne wycieraczki i światła czy system wspomagania parkowania tyłem.

Każdy z przedstawionych modeli jest wygodny i oszczędny w eksploatowaniu, dlatego spełni oczekiwania – zarówno użytkowe, jak i finansowe – małych oraz początkujących przedsiębiorstw. Jeśli któryś z nich Cię zainteresował, zapoznaj się z jego szczegółową specyfikacją, aby dobrać konkretną opcję do własnych wymagań.

*Wyliczenia przedstawione w zestawieniu nie są ofertą w rozumieniu KC (art.71, art.63). Stanowią jedynie orientacyjną informację dla potencjalnych leasingobiorców.