MotoNews.pl

Wolność podróżowania

środa, 11 lipca 2018

kamper

Od pewnego czasu w Europie zauważalny jest wzrost popularności rodzinnych form wypoczynku, najlepiej na łonie natury. Caravaning swą specyfiką wpisuje się w ten trend. Jak wygląda podróżowanie w ten sposób oraz na co zwrócić uwagę podczas wczasów z kamperem?

W ostatnich latach popularnością zaczęło się cieszyć spędzanie czasu z rodziną, do tego najlepiej na łonie natury. Luksusem staje się możliwość podróżowania kamperem. Rosnącą sławę takich pojazdów zauważamy na udanych Targach CMT 2018 w Stuttgarcie, na których pojawiło się w styczniu 265 tys. odwiedzających oraz 2192 wystawców. W światowej stolicy caravaningu nie zabrakło także Polaków, zatem trend ten dotarł również do Polski (źródło: https://www.messe-stuttgart.de/cmt/en/newsroom/details/cmt-enters-new-dimensions/). Dlaczego Europejczycy tak cenią sobie tę formę wypoczynku? O czym pamiętać, aby podróż była udana?

Dlaczego właśnie kamper?

Wakacje na campingu zdecydowanie różnią się od tych spędzanych w luksusowych kwaterach czy zorganizowanych przez biura podróży. Podróż kamperem daje niemal swobodny wybór miejsca pobytu. Ponadto jeśli znudzimy się już jedną lokalizacją, nic nie stoi na przeszkodzie, by przekręcić kluczyk i ruszyć w dalszą podróż, bez konieczności żmudnego pakowania się. Camping stanowi też świetne rozwiązanie dla rodzin ze zwierzętami, których nierzadko nie można zabrać do hotelu. A jeśli lubimy spędzać czas aktywnie, to do kampera możemy zabrać rower lub inny sprzęt sportowy, którego transport nie zawsze jest łatwy w przypadku zorganizowanych podróży.

Jak uczynić naszą podróż bezpieczną?

Aby podróż kamperem nie przebiegała w stresie, warto pamiętać o wykupieniu przed podróżą ubezpieczenia. Dobrze jest poznać takie szczegóły polisy, jak zapis o konsumpcji sumy ubezpieczeniowej czy też warunki dotyczące napraw lub holowania pojazdu. W przypadku wędrówek zagranicznych należy sprawdzić, czy w umowie pojawia się zapis doprecyzowujący obszar działania polisy. Na brytyjskim rynku ubezpieczeniowym znajduje się wiele indywidualnie dopasowanych ofert, nie tylko OC, ale i pakietów krótkoterminowych połączonych z dodatkowymi usługami, np. motorhome insurance uk (https://www.motorhomeprotect.co.uk/motorhome-insurance/) firmy Motorhome Protect.

Nie dziwi, że w Europie rozprzestrzenia się moda na caravaning. To doskonała forma rodzinnego wypoczynku na łonie natury, połączonego z aktywnością i swobodną podróżowania. Aby nawet najlepiej zorganizowana podróż kamperem nie skończyła się dodatkowymi kosztami, dobrze zaopatrzyć się w odpowiednio dostosowaną do naszych potrzeb polisę.