MotoNews.pl

Współpraca z zagranicznymi dostawcami maszyn i urządzeń

05 czerwca 2017

Kategoria | Leasing
wspolpraca-leasing

W jednym z poprzednich artykułów zapoznaliśmy się z informacjami odnośnie leasingu maszyn i urządzeń, zarówno tych dostępnych w Polsce jak i sprowadzanych z zagranicy. Poniższa treść będzie kontynuacją i rozwinięciem publikacji, którą dla przypomnienia możecie podejrzeć tutaj.

Tym razem naszą uwagę skierujemy na zagranicznych dostawców maszyn i urządzeń, którzy niejednokrotnie zaskoczyli nas swoją ofertą oraz szerokim asortymentem.

Leasing maszyn i urządzeń z zagranicy w pigułce

W tej kwestii wszystko uzależnione jest od podejścia leasingodawcy. Na rynku istnieją firmy, które zajmują się sprowadzaniem maszyn lub urządzeń z zagranicy podejmując tym samym ryzyko wynikające z przeprowadzenia takiej transakcji. Dla przykładu może posłużyć nam Europejski Fundusz Leasingowy, który zajmuje się sprowadzaniem zagranicznych maszyn w procedurze Wewnątrzwspólnotowego Nabycia Towarów z krajów UE. Warunkiem przeprowadzenia pomyślnej i bezpiecznej transakcji jest przede wszystkim weryfikacja zagranicznego dostawcy. Dostawca powinien posługiwać się NIP-em unijnym – jest to wymóg konieczny i bezwzględny. Przy każdej tego typu transakcji jest ustalany również sposób dostawy towaru wg międzynarodowych zasad dostawy INCOTERMS 2010 i wiele innych, indywidualnych dla każdej sprawy czynników.

Często leasingodawcy tworzą bazy zaufanych dostawców, z którymi udało się im pomyślnie przeprowadzić transakcje. Koordynacją transakcji WNT w EFL S.A. zajmuje się spółka córka EFL Service S.A., która dysponuje bazą pewnych dostawców- publikuje ją na swojej stronie www.autoefl.pl.

W ten sposób EFL Service S.A. kieruje uwagę klientów na:

 • zaufanych i godnych polecenia dostawców,
 • oszczędność czasu związaną z wyborem źródła zaopatrzenia,
 • minimalizację ryzyka związanego z wyborem nowego dostawcy,
 • sprawnym i efektywnym przepływie informacji rynkowych.

Współpraca z firmami zagranicznymi jest zatem niezmiernie ważna dla firm leasingowych, które dzięki umiejętnemu utrzymywaniu kontaktów podnoszą znacznie zakres świadczonych usług. Klienci w tego typu transakcjach kierują się wyborem firmy, która cechuje się dynamiką, otwartością oraz doświadczeniem. Długoterminowa współpraca z zagranicznymi kontrahentami pozwala na sprawne i bezpieczne przeprowadzenie transakcji.

Zatem przyjrzyjmy się bliżej współpracy pomiędzy zagranicznymi dostawcami maszyn i urządzeń a EFL Service.

Na liście sprawdzonych dostawców w EFL Service figurują m.in.:

 • sprzedawcy specjalistycznych samochodów ciężarowych;
 • producent zmechanizowanych systemów tunelowych i mikrotunelowych;
 • producent systemów wykorzystujących nową technologię oraz źródła rozpylania magnetronowego;
 • producent maszyn do wytwarzania mebli. (i inni)

Szczegółowa oferta kontrahentów współpracujących z EFL Service znajduje się na głównej stronie AutoEFL.

Sprawdzony dostawca z zagranicy powinien:

 • wywiązywać się ze swoich obowiązków względem klienta i firmy leasingowej,
 • utrzymywać ciągły kontakt ze swoimi partnerami,
 • dostarczyć sprzęt na uzgodnione miejsce oraz czas,
 • przedstawić całą niezbędną dokumentację,
 • przejść pozytywną weryfikację swojej firmy.

Współdziałanie daje wiele korzyści zarówno klientom jak i firmom z branży leasingowej. Z jednej strony klienci mogą zaoszczędzić dużo czasu na wyborze zaufanego dostawcy jak i również mogą pozyskać towary, które nie są dostępne na rynku polskim. Natomiast fundusze leasingowe mogą pochwalić się znaczącą współpracą z firmami zagranicznymi oraz wzbudzić w klientach duże zaufanie. Ponadto z takiej kooperacji wynikają również inne pozytywne aspekty, np. EFL S.A. zamierza w niedalekiej przyszłości zorganizować targi wystawiennicze, na których współpracujący z nim dostawcy będą mogli zaprezentować swoje najnowsze oferty. Klienci zaś dostaną szansę by zobaczyć sprzęt z bliska oraz będą mogli go przetestować. Ponadto zaczerpną wszelkich interesujących ich informacji bezpośrednio od samych dostawców.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania z listą sprawdzonych zagranicznych dostawców na AutoEFL.