Audi Tradition na rajdzie Donau Classic 2017

Audi Tradition na rajdzie Donau Classic 2017 15.06.2017
Główny sponsor imprezy, Audi Tradition, wystawi w rajdzie aż siedem klasycznych samochodów, a w gronie uczestników znajdą się trzy NSU Ro 80 świętujące pięćdziesiąte urodziny. Rajd samochodów zabytkowych zatrzyma się w oddziałach Audi w Neuburgu i w Ingolstadt.

Dwunasty rajd Donau Classic, który odbędzie się od 22 do 24 czerwca 2017 r., to dla Audi Tradition „gra na własnym terenie”. Siedem historycznych samochodów spod znaku czterech pierścieni, przez trzy dni uczestniczyć będzie w imprezie samochodów zabytkowych, której szlak wytyczono przez regiony Donau-Ries, Altmühltal i Hallertau. Tegoroczne uczestnictwo Audi Tradition w rajdzie podporządkowane zostało modelowi NSU Ro 80, a na starcie staną aż trzy jego egzemplarze. Powód? Ten nadzwyczajny model z silnikiem Wankla, został zaprezentowany przez markę NSU równo pięćdziesiąt lat temu, na międzynarodowej wystawie samochodowej we Frankfurcie nad Menem.

W tym samym 1967 roku, Ro 80, jako pierwszy niemiecki samochód, został przez międzynarodowe jury wyróżniony tytułem „samochodu roku”. Innowacyjny jak na owe czasy model wyznaczał nowe standardy trzymania się drogi, bezpieczeństwa, komfortu i osiągów. Do dziś, dzięki futurystycznej, klinowatej linii karoserii, uważany jest za kamień milowy stylistyki motoryzacyjnej. NSU Ro 80 produkowano w zakładach w Neckarsulm w latach 1967 – 1977. Przez dziesięć lat z taśmy produkcyjnej zjechało 37 406 egzemplarzy tego modelu. W gronie pojazdów wystawionych w tym roku przez Audi Tradition znalazły się również: NSU TTS, Audi 200 5T, Audi 100 CS quattro oraz Audi Coupé 5 E, prowadzone przez byłego rajdowego mistrza Europy, Jochi Kleinta.

Audi Tradition Donau Classic 2017

Wyczekiwanie na start dwunastego już rajdu Donau Classic jest ogromne.

„Czekamy w napięciu na tych kilka zbliżających się dni, które rozegrają się w naszych rodzinnych okolicach. Jesteśmy dumni, że ponownie dane nam jest zostać głównym sponsorem tej imprezy” - mówi Thomas Frank, szef Audi Tradition.
Blisko 250 zawodników, również z zagranicy, czyni Donau Classic jednym z największych rajdów samochodów zabytkowych w Niemczech. Receptą organizatorów na sukces są pieczołowicie wyszukane odcinki. Mety etapów tegorocznego rajdu to technologiczny park Audi w Neuburgu oraz Audi Forum w Ingolstadt.

Całość rozpoczyna się w czwartek, 22 czerwca, na odcinku Donau-Ries. Następnie samochody zabytkowe ruszają w kierunku zachodnim, do Kaisheim i na koniec do Audi driving experience w Neuburgu an der Donau. W piątek, 23 czerwca, rozegrany zostanie odcinek Altmühltal-Limes. W sobotę, 24 czerwca, trasa prowadzi do krainy chmielu w Hallertau. Metą tych dwóch etapów jest każdorazowo Audi Forum w Ingolstadt.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.donau-classic.de

Źródło: Audi