Złota Kierownica dla Audi Q5 w kategorii Duży SUV

Złota Kierownica dla Audi Q5 w kategorii Duży SUV08.11.2017
Audi Q5 zdobyło nagrodę "Złota Kierownica 2017" w kategorii "Duży SUV". Przed ostatecznym wyborem, czytelnicy niemieckiego Auto Bild oraz Bil dam Sonntag dokonali preselekcji, nominując najlepsze spośród nowych samochodów zaprezentowanych w roku 2017.

Międzynarodowy panel ekspertów wskazał zwycięzców poszczególnych kategorii, wybierając ich z grona nominowanych. Nagrodę dla Audi Q5 odebrał we wtorkowy wieczór w Berlinie Peter Mertens, członek zarządu AUDI AG odpowiedzialny za rozwój techniczny.

W tegorocznym konkursie, o „Złotą Kierownicę” konkurowały 42 modele w pięciu kategoriach. Po przeprowadzeniu ogólnoeuropejskiego konkursu wśród czytelników, do finałowej rundy weszło 20 samochodów i taka pula oceniana była przez ekspertów: kierowców wyścigowych, inżynierów, projektantów, specjalistów ds. systemów connectivity, kierowców zawodowych, krytyków i w końcu przez redaktorów naczelnych wszystkich europejskich edycji magazynu Auto Bild. To oni testowali poszczególne samochody i wskazywali, który z nich powinien zdobyć najwyższe trofeum.

Audi Q5

Audi Q5 wygrało w kategorii „Duży SUV”, pokonując w niej siedmiu przeciwników.

„Ekspertyzy oraz szeroki przekrój opinii reprezentowanych przez członków jury, a także renoma konkursu w całej Europie sprawiają, że nagroda „Złotej Kierownicy” jest tak pożądana w naszej branży. Wyróżnienie zdobyte przez Audi Q5 w edycji 2017 udowadnia, że stworzyliśmy świetnego następcę udanej i popularnej pierwszej generacji tego SUV’a. Jesteśmy z tej nagrody bardzo dumni” – powiedział Peter Mertens podczas uroczystości w Axel-Springer-Haus w Berlinie.

Nowe Audi Q5 w ofercie czterech pierścieni pojawiło się na początku tego roku. Druga generacja tego bestsellera wyznaczyła nowe standardy wśród SUV’ów premium segmentu B. Najlepszy współczynnik oporów powietrza wśród konkurencji, spójna, lekka konstrukcja, nowoczesne silniki oraz nowy napęd na cztery koła quattro ultra, zapewniają wysoką wydajność tego modelu. Dodatkowo, Audi Q5 oferuje szeroką gamę nowych systemów wspomagania kierowcy, nowoczesne wyposażenie w systemy infotainment i connectivity, a także pneumatyczne zawieszenie z regulacją stopnia amortyzacji.

Źródło: Audi